Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radom
06.07.2016 12:10

Przebudowa dróg krajowych nr 9 i 12 w Radomiu. Wstępne koszty oszacowane

Po przebudowie droga ma mieć po dwa pasy w każdym kierunku. Na całym odcinku nie będzie kolizyjnych skrzyżowań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/jocic)

Radom przygotowuje się do przebudowy liczącego blisko 5,5 km odcinka dróg krajowych nr 12 i 9, prowadzących do Lublina i Rzeszowa. Według wstępnych kosztorysów inwestycja pochłonie około 120 mln zł.

Do końca roku ma powstać dokumentacja projektowa przebudowy krajowej "dwunastki" i "dziewiątki", czyli Alei Wojska Polskiego oraz ul. Żółkiewskiego, od wiaduktów nad linią kolejową nr 8 do ronda księdza Popiełuszki, i ul. Zwolińskiego do granic miasta. Jak poinformował w środę wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, projekt ma wykonać wyłonione w przetargu Wrocławskie Biuro Projektów "Drosystem".

- To najbardziej zniszczony odcinek dróg tranzytowych do Rzeszowa i Lublina na terenie naszego miasta. Dlatego w tym roku chcemy wykonać dokumentację przebudowy trasy, a w kolejnych latach zrealizować inwestycję - stwierdził Frysztak.

Po przebudowie droga ma mieć po dwa pasy w każdym kierunku. Na całym odcinku nie będzie kolizyjnych skrzyżowań. W planach jest powiększenie ronda księdza Jerzego Popiełuszki i budowa dwóch nowych wiaduktów nad linią kolejową.

Tagi: radom, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz