Notowania

Przejęcie Solarisa. UOKiK wydał zgodę koncentrację

Fundusz Inwestycji Polskich dostał zgodę od UOKiK na koncentrację z Solarisem. Będzie sprawował współkontrolę nad spółką wraz z hiszpańskim właścicielem Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris Bus&Coach)
Solaris utrzyma polską tożsamość.

Wniosek na koncentrację wpłynął nieco ponad miesiąc temu. Teraz zapadała decyzja. UOKiK wydał zgodę na koncentrację i współkontrolę Funduszu Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych nad spółką Solaris Bus & Coach.

Fundusz zyska władzę nad spółkami zależnymi od Solaris (razem z Solaris – „Grupa Solaris”). Będzie ją sprawował razem z hiszpańskim współwłaścicielem polskiego producenta autobusów i trolejbusów Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF).

Fundusz Inwestycji Polskich jest zarządzany przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Hiszpańska spółka zawarła z nim wstępne porozumienie związane z objęciem pakietu mniejszościowego w firmie Solaris (35 proc.) na początku września.

Jak informowała hiszpańska spółka, przez udział w transakcji silnego partnera finansowego, jakim jest PFR, CAF utrzymuje polską tożsamość Solarisa i wzmacnia jego pozycję w kontekście ambitnych planów rozwojowych spółki.

Solaris przygotowuje się do elektrycznej ewolucji w Polsce:

PFR pełni tu rolę inwestora kapitałowego. Ma długoterminowo finansować rentowne projekty, realizowane w sektorach energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, wyniki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-10-2018

Anarcho'68Przecież w swoim czasie Olszewscy kierowali do polskiego rządu ofertę oddania mu Solarisa za mniej niż wzięli od Hiszpanów i zostali przez pisowski … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)