Notowania

Beata Szydło
09.06.2016 11:32

Przemysł stoczniowy w Polsce. Szydło zapowiada kolejne projekty wspierające

- Gospodarka morska, żegluga śródlądowa to działy gospodarki narodowej sukcesywnie zaniedbywane przez ostatnie lata rządów PO-PSL. Wymagają one konkretnych, skoordynowanych działań, które już się rozpoczęły - powiedziała premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)

Rząd będzie przygotowywał kolejne projekty wspierające polski przemysł stoczniowy - podkreśliła premier Beata Szydło. Mówiła też m.in., że są prowadzone zaawansowane prace nad strategią rozwoju żeglugi rzecznej.

Premier Szydło przemawiała w czwartek na forum Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie.

Według premier potrzebna jest wola polityczna, stworzenie odpowiednich warunków oraz "danie możliwości tym, którzy chcą rozwijać polski przemysł i gospodarkę". - To jest największe wyzwanie, ale też obowiązek władzy - podkreśliła.

- Gospodarka morska, żegluga śródlądowa to działy gospodarki narodowej sukcesywnie zaniedbywane przez ostatnie lata rządów koalicji PO-PSL. Wymagają one konkretnych, skoordynowanych działań, które już się rozpoczęły - dodała.

- Tutaj, na polskim wybrzeżu, drzemie ogromny potencjał, również produkcyjny. Polskie stocznie mogą być liderami produkcji statków. Nasze rozwiązania to jest kompleksowe wsparcie dla stoczni. To nie tylko ułatwienia podatkowe, kredyty technologiczne czy specjalne strefy ekonomiczne. Muszę zapewnić, że będziemy nadal pracowali, przygotowali kolejne projekty, które będą wspierały polski przemysł stoczniowy - powiedziała premier.

W ocenie Beaty Szydło, mówiąc o rozwoju przemysłu, nie można zamykać się w działaniach jednego resortu. - Te działania muszą angażować wszystkich, bo tylko wtedy będzie możliwy sukces. Dlatego część z tych działań będzie kierowana do lokalnych społeczności, do samorządu, będą przejmowały działania odpowiednie regiony - powiedziała.

Premier poinformowała, że Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prowadzi zaawansowane prace nad strategią rozwoju żeglugi rzecznej w Polsce. - Musimy przywrócić sytuację, w której polskie rzeki będą dobrymi i tanimi szlakami transportowymi. To nie tylko ogromne ułatwienie dla przemysłu, to również lepszy i oszczędny transport. To rozwój nie tylko przemysłu na wybrzeżu, ale to jest szansa dla całego kraju - zaznaczyła.

Premier wspomniała o rozpoczętych pracach dotyczących przekopu Mierzei Wiślanej. - To jest ogromnie istotna inwestycja, nie tylko ze względu na to, że powstanie kolejny ważny polski port morski w Elblągu, ale jest to inwestycja o wymiarze strategicznym - podkreśliła.

Zobacz także: PiS chce ożywić żeglugę śródlądową

Tagi: Beata Szydło, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2016

JaśGórnicy już otrzymali od was pomoc to i stoczniowcy otrzymają kampania wyborcza już się skończyła , już ludzi w ch.... nie zrobicie

09-06-2016

Kolorowy_FelekWybudujcie Titanica i wszyscy z PiSu do niego wsiądźcie. Na pewno zatonie

09-06-2016

bogdan19734Mają wizie zniszczenia Polski zostało pomorze. Nie dajcie im pozwolenia Na urlop do egiptu tunezji Tam kaśe zostawiać zamiast u nas

Rozwiń komentarze (20)