Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.12.2017 09:05

Griffin Real Estate komentuje zatrzymanie założyciela. Chodzi o sprawę senatora Koguta

Griffin Real Estate staje w obronie swojego szefa, zatrzymanego przez służby w związku ze sprawą senatora Stanisława Koguta. Zarząd jest przekonany, że Przemysław Krych, założyciel i partner zarządzający w spółce, nie popełnił żadnego przestępstwa i że stawiane mu zarzuty nie mają pokrycia w faktach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Hotel Cracovia trafił na listę zabytków. Stanisław Kogut miał dostać łapówkę za to, by do tego nie doszło.

Griffin to największy w Polsce inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych. Jest też głównym udziałowcem w Echo Investments. Echo miało bardzo poważne plany dotyczące terenu, na którym stoi krakowski hotel Cracovia. Najpierw chciało tam postawić centrum handlowe, później biurowce. Planów nie udało się zrealizować, bo ostatecznie modernistyczny budynek hotelu (razem z kinem Kijów) trafił do rejestru zabytków.

To właśnie w czasie walki o przeznaczenie tego terenu do akcji miał wejść Przemysław Krych. Według śledczych miał on obiecać senatorowi Stanisławowi Kogutowi milion złotych łapówki w zamian za załatwienie decyzji, dzięki której hotel Cracovia nie trafiłby na listę zabytków. Połowa z tej kwoty miała trafić do Koguta w formie darowizny dla Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, której senator był prezesem.

Teraz Griffin staje w obronie Krycha. "Potwierdzamy, że niektóre spółki związane z Griffin Real Estate wspierały inicjatywy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Działania te były podejmowane zgodnie ze strategią z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółki związane z Griffin Real Estate odpowiedziały na konkretne prośby fundacji o sponsoring działań o charakterze charytatywnym, m.in. wsparcie szpitala dla osób chorych na autyzm czy rozbudowę ośrodka dla chorych na stwardnienie rozsiane" - napisała spółka w komunikacie.

Griffin napisał też, że "z głębokim rozczarowaniem" przyjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu Krycha.

"Zarząd firmy wyraża głębokie przekonanie, że postawione zarzuty są bezpodstawne, a także, że Przemysław Krych nigdy nie popełnił żadnego przestępstwa. Uważamy również, że Pan Krych, będący osobą o wysokiej reputacji, będzie współpracował z organami wymiaru sprawiedliwości i że środek zabezpieczający w postaci tymczasowego aresztowania nie jest adekwatny do sytuacji. Wierzymy, że sąd wyższej instancji uwzględni zażalenie na tę krzywdzącą decyzję" - napisała spółka.

Oprócz Krycha, we wtorek zatrzymani też zostali członek zarządu Echo Investment Mikołaj M., syn senatora Koguta Grzegorz K., Marcin Sz. - prezes zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe i biznesmen Grzegorz F.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-12-2017

elfoni wszyscy niewinni...złodzieje i krętacze .Brawo CBA brac sie za nich dosc złodziejstwa przez 8 lat !!!!

23-12-2017

xyz1954ślizgał się na plecach robotników bardzo długo aż przyszła na niego kreska. Jeszcze trochę i takich Kogutów i Dudów będzie więcej pociągniętych do … Czytaj całość

23-12-2017

ciechPieją kury, pieją..., ni mają ko-gu-ta!

Rozwiń komentarze (71)