Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Griffin Real Estate komentuje zatrzymanie założyciela. Chodzi o sprawę senatora Koguta

71
Podziel się:

Griffin Real Estate staje w obronie swojego szefa, zatrzymanego przez służby w związku ze sprawą senatora Stanisława Koguta. Zarząd jest przekonany, że Przemysław Krych, założyciel i partner zarządzający w spółce, nie popełnił żadnego przestępstwa i że stawiane mu zarzuty nie mają pokrycia w faktach.

Hotel Cracovia trafił na listę zabytków. Stanisław Kogut miał dostać łapówkę za to, by do tego nie doszło.
Hotel Cracovia trafił na listę zabytków. Stanisław Kogut miał dostać łapówkę za to, by do tego nie doszło. (EAST NEWS)
bEDFALZx

Griffin to największy w Polsce inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych. Jest też głównym udziałowcem w Echo Investments. Echo miało bardzo poważne plany dotyczące terenu, na którym stoi krakowski hotel Cracovia. Najpierw chciało tam postawić centrum handlowe, później biurowce. Planów nie udało się zrealizować, bo ostatecznie modernistyczny budynek hotelu (razem z kinem Kijów) trafił do rejestru zabytków.

To właśnie w czasie walki o przeznaczenie tego terenu do akcji miał wejść Przemysław Krych. Według śledczych miał on obiecać senatorowi Stanisławowi Kogutowi milion złotych łapówki w zamian za załatwienie decyzji, dzięki której hotel Cracovia nie trafiłby na listę zabytków. Połowa z tej kwoty miała trafić do Koguta w formie darowizny dla Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, której senator był prezesem.

Teraz Griffin staje w obronie Krycha. "Potwierdzamy, że niektóre spółki związane z Griffin Real Estate wspierały inicjatywy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Działania te były podejmowane zgodnie ze strategią z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółki związane z Griffin Real Estate odpowiedziały na konkretne prośby fundacji o sponsoring działań o charakterze charytatywnym, m.in. wsparcie szpitala dla osób chorych na autyzm czy rozbudowę ośrodka dla chorych na stwardnienie rozsiane" - napisała spółka w komunikacie.

bEDFALZz

Griffin napisał też, że "z głębokim rozczarowaniem" przyjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu Krycha.

"Zarząd firmy wyraża głębokie przekonanie, że postawione zarzuty są bezpodstawne, a także, że Przemysław Krych nigdy nie popełnił żadnego przestępstwa. Uważamy również, że Pan Krych, będący osobą o wysokiej reputacji, będzie współpracował z organami wymiaru sprawiedliwości i że środek zabezpieczający w postaci tymczasowego aresztowania nie jest adekwatny do sytuacji. Wierzymy, że sąd wyższej instancji uwzględni zażalenie na tę krzywdzącą decyzję" - napisała spółka.

Oprócz Krycha, we wtorek zatrzymani też zostali członek zarządu Echo Investment Mikołaj M., syn senatora Koguta Grzegorz K., Marcin Sz. - prezes zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe i biznesmen Grzegorz F.

bEDFAMaa
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(71)
tz-interior.
3 lata temu
Projektowanie wnętrz, projekty pod klucz, profesjonalne biuro projektowe, architekci z pasją!tz-interior.com/
Pani Basia
3 lata temu
miala baba koguta wsadzila go do buta hej
Ewcia
4 lata temu
Sprawiedliwego Nowego Roku Chlopcy
bEDFAMab
kkkl
4 lata temu
wesolych swiat w pierdlu
Malik
4 lata temu
Oczekujemy na przywrócenie szybkiego międzynarodowego pociagu "Batory" na poprzednia trase z Warszawy przez Katowice, Bielsko-Biała , Zwardon, którą jezdzil od dziesiecioleci i miał 100 % frekwancji. . Przed kilku laty pociąg ten został skierowany do granicy przez Kraków i z postojem w niewielkich ....Strózach k. Nowego Sącza . Kto za tym lobbował ? Po krótkim czasie pociąg ten -prawdopodobnie z braku frekwencji- został zlikwidowany.
...
Następna strona