Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dymisje oficerów w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Bo nie znaleźli nieprawidłowości

67
Podziel się

Dwóch dyrektorów po niespełna roku zostało odwołanych ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, powodem dymisji miał być fakt, że "nie znaleźli poważnych nieprawidłowości w przetargu na Caracale".

Dymisje oficerów w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Bo nie znaleźli nieprawidłowości
(Lukasz Szelag/REPORTER)
bDJPJFvV

O kogo chodzi? Tego nie wiadomo, bo nazwiska wszystkich oficerów SKW poza jej szefem i zastępcą są poufne. Choć do odwołania miało dojść już w październiku, to informacja na ten temat wypłynęła dopiero w pierwszych dniach listopada.

Dyrektorzy mieli być jednak odpowiedzialni za tropienie nieprawidłowości w zbrojeniówce i przetargach dla polskiej armii, które są oczkiem w głowie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Na modernizację wojska przeznaczone jest w budżecie MON ok. 7 mld zł. Wysokie stanowiska odwołani zajmowali zaledwie rok, a zostali na nie powołani przez nowego szefa SKW. W kontrwywiadzie na niższych szczeblach pracowali jednak od ponad 10 lat.

- Choć odwołani dyrektorzy nie pełnili wówczas funkcji kierowniczych, to obydwaj pracowali w tym samym zarządzie za rządów PO - mówi portalowi jeden z oficerów, który chce zachować anonimowość. - Ja od kilku osób słyszałem, że nagle obciążył ich fakt, iż nie znaleźli poważnych nieprawidłowości związanych z przetargiem na śmigłowce dla armii.

bDJPJFvX

A temat przetargu na Caracale to w ostatnim czasie jeden z najgorętszych w polskiej polityce obronnej. Przypomnijmy, że na początku października polski rząd zerwał negocjacje z francuskim producentem śmigłowców Airbus Helicopters. Przetarg był podpisany jeszcze za rządów koalicji PO-PSL.

"Kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego" - napisał w komunikacie resort rozwoju. Polska miała kupić 50 maszyn za ponad 13 mld zł.

W zamian za to, jak poinformował Antoni Macierewicz, armia ma być wyposażona w śmigłowce typu Black Hawk, produkowane przez amerykański koncern Sikorsky Aircraft w PZL Mielec.

bDJPJFwy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(67)
Inteligenciuc...
4 lata temu
"nazwiska wszystkich oficerów SKW poza jej szefem i zastępcą są poufne" Nie według Macierewicza, skoro za jego sprawą kiedyś wypłynęły nazwiska oficerów wywiadu.
maniek
4 lata temu
Cały czas twierdzę że MATZIOREWITZ jest ruskim śpiochem.
jerwal
4 lata temu
Stalin w latach 1935 też wyciął swoją najlepszą kadrę .To zemściło się w latach póżniejszych ,zapłacił Naród Rosyjski za nieodpowiedzialną i tragiczną decyzję .Czy ta historia naucza dziś innych .
bDJPJFwz
Wiesław
4 lata temu
Chwilami mam wrażenie, że Don Antonio świadomie działa dla 'obcych sił'. Liczba wyrządzonych przez niego szkód dla polskiej armii i bezpieczeństwa kraju jest porażająca. Czystki kadrowe, kretyńskie stwierdzenia na forum międzynarodowym, ładowanie miliardów w 'pospolite ruszenie', zamiast w rzeczywistą obronność - przecież to PIĄTA KOLUMNA, nic więcej...
lololo09
4 lata temu
Proponuje powołać P.Misiewicza i jego kuzyna. Na pewno coś znajdą. Doooooooobra zmiana !!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona