Notowania

wiadomości
10.05.2017 12:44

PO zawiadomi prokuraturę w sprawie przetargu na śmigłowce

Platforma Obywatelska złoży w środę w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z przetargiem na śmigłowce dla wojska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Szymczak Krzysztof / POLSKA PRESS)

Platforma Obywatelska złoży w środę w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z przetargiem na śmigłowce dla wojska - poinformował Marcin Kierwiński (PO).

- Chcemy bardzo mocno powiedzieć, że kolejne konferencje MON-u, których państwo także jesteście świadkami, pokazują, że w tej sprawie mamy do czynienia z mataczeniem, w tej sprawie mamy do czynienia z wielokrotnymi kłamstwami - mówił na konferencji prasowej poseł PO Marcin Kierwiński.

Dodał, że w ubiegły piątek posłowie PO widzieli w MON dokumenty dotyczące postępowania przetargowego.- I na podstawie tej wiedzy składamy to doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Tą sprawą i rolą pana Berczyńskiego, ale też rolą pana Macierewicza, powinna się zająć prokuratura; szkoda, że pan minister Ziobro nie zdecydował się na to - powiedział poseł PO.

Po piątkowej wizycie w MON politycy PO mówili m.in., że do akt związanych z postępowaniem przetargowym na śmigłowce mieli dostęp: dr Wacław Berczyński, Kazimierz Nowaczyk i Bartłomiej Misiewicz - osoby, które nie zostały zweryfikowane przez polskie służby specjalne i nie miały certyfikatów bezpieczeństwa.

W poniedziałek PO złożyła wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, dając polskiej prokuraturze 48 godzin, aby z urzędu zajęła się sprawą przekroczenia uprawnień w pełnieniu obowiązków przez szefa MON Antoniego Macierewicz, w związku z ujawnieniem tajemnic wojska.

Tego samego dnia MON zapowiedziało, że jeśli PO zawiadomi prokuraturę ws. rzekomego przekroczenia uprawnień przez szefa resortu obrony - w związku z ujawnieniem tajemnic wojska - ministerstwo złoży wniosek o ściganie posłów PO za złożenie fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

- My to doniesienie dzisiaj składamy i groźby pana ministra Macierewicza pod naszym adresem nas na pewno nie przestraszą; ta sprawa musi zostać wyjaśniona do końca - powiedział Kierwiński.

Tagi: wiadomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-05-2017

RobPO to wieczny DONOS. Donosili w Brukseli, Waszyngtonie, Strasbourgu i Berlinie na kogo ? NA SWOICH donosili i donoszą za granicą....żenujące dla … Czytaj całość

10-05-2017

odettoPartia Oszustów z naszych podatków chciała zapłacić 60 mln/szt w momencie gdy te same śmigłowce kupił Katar za 30 mln/szt. I dlatego ten skowyt PO … Czytaj całość

10-05-2017

PrometeusszPartia Oszustów z naszych podatków chciała zapłacić 60 mln/szt w momencie gdy te same śmigłowce kupił Katar za 30 mln/szt. I dlatego ten skowyt PO … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)