Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

PO zawiadomi prokuraturę w sprawie przetargu na śmigłowce

PO zawiadomi prokuraturę w sprawie przetargu na śmigłowce

Fot. East News/Szymczak Krzysztof / POLSKA PRESS

Platforma Obywatelska złoży w środę w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z przetargiem na śmigłowce dla wojska - poinformował Marcin Kierwiński (PO).

- Chcemy bardzo mocno powiedzieć, że kolejne konferencje MON-u, których państwo także jesteście świadkami, pokazują, że w tej sprawie mamy do czynienia z mataczeniem, w tej sprawie mamy do czynienia z wielokrotnymi kłamstwami - mówił na konferencji prasowej poseł PO Marcin Kierwiński.

Dodał, że w ubiegły piątek posłowie PO widzieli w MON dokumenty dotyczące postępowania przetargowego.- I na podstawie tej wiedzy składamy to doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Tą sprawą i rolą pana Berczyńskiego, ale też rolą pana Macierewicza, powinna się zająć prokuratura; szkoda, że pan minister Ziobro nie zdecydował się na to - powiedział poseł PO.

Po piątkowej wizycie w MON politycy PO mówili m.in., że do akt związanych z postępowaniem przetargowym na śmigłowce mieli dostęp: dr Wacław Berczyński, Kazimierz Nowaczyk i Bartłomiej Misiewicz - osoby, które nie zostały zweryfikowane przez polskie służby specjalne i nie miały certyfikatów bezpieczeństwa.

W poniedziałek PO złożyła wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, dając polskiej prokuraturze 48 godzin, aby z urzędu zajęła się sprawą przekroczenia uprawnień w pełnieniu obowiązków przez szefa MON Antoniego Macierewicz, w związku z ujawnieniem tajemnic wojska.

Tego samego dnia MON zapowiedziało, że jeśli PO zawiadomi prokuraturę ws. rzekomego przekroczenia uprawnień przez szefa resortu obrony - w związku z ujawnieniem tajemnic wojska - ministerstwo złoży wniosek o ściganie posłów PO za złożenie fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

- My to doniesienie dzisiaj składamy i groźby pana ministra Macierewicza pod naszym adresem nas na pewno nie przestraszą; ta sprawa musi zostać wyjaśniona do końca - powiedział Kierwiński.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ed
2017-05-10 18:53
tarcza anty rakietowa bedzie stala czechach mowil sikorski z usa aby miec 5 lat spokuj i teraz po i pis ma 5 lat spokuj wciaz o tym beda mowic na co nie ma pieniedzy ale jest dyskusja 5 lotnia kto ma racje i tak ustalaja partie jak przezyc za publiczne pieniadze
członek PO
2017-05-10 17:00
łapóweczki trzeba oddać, ale z czego jak wszystko wydane?
sebo
2017-05-10 15:44
--Ciekawy sklep online, smartfon już za 15zł Wszystko od 1zl

firebid.ga
Póki co mało znany i łatwo coś wygrać za bezcen ;)
Pokaż wszystkie komentarze (13)