Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przetasowania w zarządzie Alior Banku. Dwie wiceprezes zrezygnowały

19
Podziel się

Jeszcze w ubiegłym tygodniu połowę składu osobowego w Alior Banku stanowiły kobiety. Tak było jeszcze do piątku, gdy dwie z nich złożyły rezygnację. Równowaga płci się skończyła.

Twarz Alior Banku stała się zdecydowanie mniej kobieca po rezygnacji dwóch pań wiceprezes
Twarz Alior Banku stała się zdecydowanie mniej kobieca po rezygnacji dwóch pań wiceprezes (ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)
bDABgqBN

Jeszcze w ubiegłym tygodniu połowę składu osobowego w Alior Banku stanowiły kobiety. Tak było jeszcze do piątku, gdy dwie z nich złożyły rezygnację. Równowaga płci się skończyła.

Wiceprezes Alior Banku Urszula Krzyżanowska-Piękoś oraz wiceprezes Celina Waleśkiewicz złożyły rezygnacje z funkcji członków zarządu banku. Obie nie popracowały w zarządzie długo, bo od lipca ub. roku, czyli zaczynały wkrótce po przejęciu kontrolnego pakietu akcji przez PZU i PFR.

W rezultacie spośród pań w instytucji została z dotychczasowego zarządu tylko Katarzyna Sulkowska, która pełni obowiązki prezesa banku. Jednocześnie rada nadzorcza banku powołała w skład zarządu Agatę Strzelecką, Mateusza Poznańskiego oraz Macieja Surdyka, powierzając im stanowiska wiceprezesów zarządu.

bDABgqBP
Zobacz także: Zobacz też: Czy warto dzieciom zakładać konta?

Agata Strzelecka nie jest w banku nową osobą, bo pracowała w nim od 2008 r. Na początku w biurze kadr i płac, awansując do stanowiska dyrektora, od 2016 r. była już dyrektorem generalnym całego Pionu Operacji. Między innymi przygotowywała i prowadziła fuzję z Meritum Bankiem oraz Bankiem BPH. Obecnie odpowiada projektowo m.in. za wdrożenie robotyzacji i automatyzacji procesów, czyli za jeden z priorytetowych zadań wskazanych w strategii „Cyfrowego buntownika”.

Mateusz Poznański też wyłonił się za struktur Aliora. Dotychczas był w banku dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym za ofertę produktową klientów detalicznych, business consumer finance oraz Departament Relacji z Klientem. Wcześniej przez dwanaście lat był związany z ING Bankiem.

bDABgqBV

Maciej Surdyk jest związany z Alior Bankiem od 2013 r., czyli najkrócej z nowych wiceprezesów. Ostatnio był dyrektorem zarządzającym pionu rozwoju bankowości przedsiębiorstw. Poprzednio przez blisko dziesięć lat pracował w Banku BPH.

- Bardzo dziękuję Celinie i Uli za ich ponad dziesięcioletni, trudny do przecenienia wkład w budowę, a następnie w rozwój i umacnianie pozycji Alior Banku w sektorze bankowym. Ich wiedza i doświadczenie w istotny sposób przyczyniły się do powodzenia realizacji strategicznych przedsięwzięć: integracji Banku z wydzieloną częścią Banku BPH oraz opracowania założeń i wdrażania strategii „Cyfrowego buntownika” - mówi prezes Katarzyna Sułkowska.

- Serdecznie gratuluję nowo powołanym członkom Zarządu. Jestem przekonana, że połączenie kompetencji dotychczasowego składu z awansami wewnętrznymi osób, które kierowały i aktywnie uczestniczyły w najważniejszych projektach Banku w ostatnich latach stanowi gwarancję realizacji strategicznych celów banku do 2020 r. i przyczyni się do dalszego budowania wartości dla akcjonariuszy - dodaje Katarzyna Sułkowska.

Toi niejedyne zmiany w Alior Banku w ostatnim czasie. W połowie marca br. rada nadzorcza Alior Banku po przyjęciu rezygnacji Michała Chyczewskiego z pełnienia funkcji wiceprezesa i p.o. prezesa Alior Banku, powierzyła kierowanie pracami zarządu wiceprezes Katarzynie Sułkowskiej, związanej z Alior Bankiem od początku jego tworzenia tj. od 2008 r.

bDABgqBW
bDABgqCq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
przemek
3 lata temu
Inna kultura bankowości Pomagają naciągać emerytów na drogie kredyty gotówkowe na zakup mat do masażu i garnków. Podpisywanie umów ze złodziejską firmą niejednokrotnie w banku i przy współpracy pracowników banku. Moją ciotkę doprowadzili do nędzy i jeszcze moją pomoc doliczyli do zdolności kredytowej. Niech się pani nie martwi ma pani pieniądze.
bene
3 lata temu
to 3 liga
cvq
3 lata temu
I co się niby dzieje? zwykła wymiana przy korycie .
bDABgqCr
Nigdy
3 lata temu
Jaki Pan taki kram. Pracownicy Banku niemili i wręcz chamscy. Po wyglądzie oceniają ile potencjalny klient jest warty.
Rus
3 lata temu
Barwy i szata graficzna logo Aliorbanku do złudzenia przypominają mi AMBER Gold.
...
Następna strona