Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

Przetasowania w zarządzie Alior Banku. Dwie wiceprezes zrezygnowały

Przetasowania w zarządzie Alior Banku. Dwie wiceprezes zrezygnowały

Twarz Alior Banku stała się zdecydowanie mniej kobieca po rezygnacji dwóch pań wiceprezes Fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER
Twarz Alior Banku stała się zdecydowanie mniej kobieca po rezygnacji dwóch pań wiceprezes

Jeszcze w ubiegłym tygodniu połowę składu osobowego w Alior Banku stanowiły kobiety. Tak było jeszcze do piątku, gdy dwie z nich złożyły rezygnację. Równowaga płci się skończyła.

Wiceprezes Alior Banku Urszula Krzyżanowska-Piękoś oraz wiceprezes Celina Waleśkiewicz złożyły rezygnacje z funkcji członków zarządu banku. Obie nie popracowały w zarządzie długo, bo od lipca ub. roku, czyli zaczynały wkrótce po przejęciu kontrolnego pakietu akcji przez PZU i PFR.

W rezultacie spośród pań w instytucji została z dotychczasowego zarządu tylko Katarzyna Sulkowska, która pełni obowiązki prezesa banku. Jednocześnie rada nadzorcza banku powołała w skład zarządu Agatę Strzelecką, Mateusza Poznańskiego oraz Macieja Surdyka, powierzając im stanowiska wiceprezesów zarządu.

Zobacz też: Czy warto dzieciom zakładać konta?

 

 

Agata Strzelecka nie jest w banku nową osobą, bo pracowała w nim od 2008 r. Na początku w biurze kadr i płac, awansując do stanowiska dyrektora, od 2016 r. była już dyrektorem generalnym całego Pionu Operacji. Między innymi przygotowywała i prowadziła fuzję z Meritum Bankiem oraz Bankiem BPH. Obecnie odpowiada projektowo m.in. za wdrożenie robotyzacji i automatyzacji procesów, czyli za jeden z priorytetowych zadań wskazanych w strategii „Cyfrowego buntownika”.

Mateusz Poznański też wyłonił się za struktur Aliora. Dotychczas był w banku dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym za ofertę produktową klientów detalicznych, business consumer finance oraz Departament Relacji z Klientem. Wcześniej przez dwanaście lat był związany z ING Bankiem.

Maciej Surdyk jest związany z Alior Bankiem od 2013 r., czyli najkrócej z nowych wiceprezesów. Ostatnio był dyrektorem zarządzającym pionu rozwoju bankowości przedsiębiorstw. Poprzednio przez blisko dziesięć lat pracował w Banku BPH.

- Bardzo dziękuję Celinie i Uli za ich ponad dziesięcioletni, trudny do przecenienia wkład w budowę, a następnie w rozwój i umacnianie pozycji Alior Banku w sektorze bankowym. Ich wiedza i doświadczenie w istotny sposób przyczyniły się do powodzenia realizacji strategicznych przedsięwzięć: integracji Banku z wydzieloną częścią Banku BPH oraz opracowania założeń i wdrażania strategii „Cyfrowego buntownika” - mówi prezes Katarzyna Sułkowska.

- Serdecznie gratuluję nowo powołanym członkom Zarządu. Jestem przekonana, że połączenie kompetencji dotychczasowego składu z awansami wewnętrznymi osób, które kierowały i aktywnie uczestniczyły w najważniejszych projektach Banku w ostatnich latach stanowi gwarancję realizacji strategicznych celów banku do 2020 r. i przyczyni się do dalszego budowania wartości dla akcjonariuszy - dodaje Katarzyna Sułkowska.

Toi niejedyne zmiany w Alior Banku w ostatnim czasie. W połowie marca br. rada nadzorcza Alior Banku po przyjęciu rezygnacji Michała Chyczewskiego z pełnienia funkcji wiceprezesa i p.o. prezesa Alior Banku, powierzyła kierowanie pracami zarządu wiceprezes Katarzynie Sułkowskiej, związanej z Alior Bankiem od początku jego tworzenia tj. od 2008 r.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Bono
2018-05-16 09:47
to dlatego ten bank jest taki denny !
Nieustające kolejki, niemożność uzyskania kredytu przez budowlańców (!!!), arbitralne zmienianie warunków umowy, zamykanie placówek dla firm
Adam S.
2018-04-19 23:17
Jeżeli ktoś ma trochę wiedzy i zacznie zadać pytania odnośnie wspaniałej gamy produktów jakie oferują, to może z krzesła spać. Opłata goni opłatę... mogę ten sam produkt kupić w innym banku o niższej marzy lub prowizji- tam nie ma negocjacji, pracownikowi zależy aby jak najwięcej na Tobie zarobić. Więc już dawno omijam.ten bank wielkim łukiem
Asia
2018-04-17 23:25
Wystarczy popatrzeć na status osób, które tam pracują- widać już to zwykłym pracowniku oddziału, że to nie jest osobą która zarabia 3 tys zł
Z uczciwej pracy nie mieliby takich pensji... takich samochodów itp
Żal mu tylko tych ludzi... są są naiwni i nie widzą zaszytych w produkt kosztów!!
Pokaż wszystkie komentarze (19)