Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
16.04.2018 08:01

Przetasowania w zarządzie Alior Banku. Dwie wiceprezes zrezygnowały

Jeszcze w ubiegłym tygodniu połowę składu osobowego w Alior Banku stanowiły kobiety. Tak było jeszcze do piątku, gdy dwie z nich złożyły rezygnację. Równowaga płci się skończyła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)
Twarz Alior Banku stała się zdecydowanie mniej kobieca po rezygnacji dwóch pań wiceprezes

Jeszcze w ubiegłym tygodniu połowę składu osobowego w Alior Banku stanowiły kobiety. Tak było jeszcze do piątku, gdy dwie z nich złożyły rezygnację. Równowaga płci się skończyła.

Wiceprezes Alior Banku Urszula Krzyżanowska-Piękoś oraz wiceprezes Celina Waleśkiewicz złożyły rezygnacje z funkcji członków zarządu banku. Obie nie popracowały w zarządzie długo, bo od lipca ub. roku, czyli zaczynały wkrótce po przejęciu kontrolnego pakietu akcji przez PZU i PFR.

W rezultacie spośród pań w instytucji została z dotychczasowego zarządu tylko Katarzyna Sulkowska, która pełni obowiązki prezesa banku. Jednocześnie rada nadzorcza banku powołała w skład zarządu Agatę Strzelecką, Mateusza Poznańskiego oraz Macieja Surdyka, powierzając im stanowiska wiceprezesów zarządu.

Zobacz też: Czy warto dzieciom zakładać konta?

Agata Strzelecka nie jest w banku nową osobą, bo pracowała w nim od 2008 r. Na początku w biurze kadr i płac, awansując do stanowiska dyrektora, od 2016 r. była już dyrektorem generalnym całego Pionu Operacji. Między innymi przygotowywała i prowadziła fuzję z Meritum Bankiem oraz Bankiem BPH. Obecnie odpowiada projektowo m.in. za wdrożenie robotyzacji i automatyzacji procesów, czyli za jeden z priorytetowych zadań wskazanych w strategii „Cyfrowego buntownika”.

Mateusz Poznański też wyłonił się za struktur Aliora. Dotychczas był w banku dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym za ofertę produktową klientów detalicznych, business consumer finance oraz Departament Relacji z Klientem. Wcześniej przez dwanaście lat był związany z ING Bankiem.

Maciej Surdyk jest związany z Alior Bankiem od 2013 r., czyli najkrócej z nowych wiceprezesów. Ostatnio był dyrektorem zarządzającym pionu rozwoju bankowości przedsiębiorstw. Poprzednio przez blisko dziesięć lat pracował w Banku BPH.

- Bardzo dziękuję Celinie i Uli za ich ponad dziesięcioletni, trudny do przecenienia wkład w budowę, a następnie w rozwój i umacnianie pozycji Alior Banku w sektorze bankowym. Ich wiedza i doświadczenie w istotny sposób przyczyniły się do powodzenia realizacji strategicznych przedsięwzięć: integracji Banku z wydzieloną częścią Banku BPH oraz opracowania założeń i wdrażania strategii „Cyfrowego buntownika” - mówi prezes Katarzyna Sułkowska.

- Serdecznie gratuluję nowo powołanym członkom Zarządu. Jestem przekonana, że połączenie kompetencji dotychczasowego składu z awansami wewnętrznymi osób, które kierowały i aktywnie uczestniczyły w najważniejszych projektach Banku w ostatnich latach stanowi gwarancję realizacji strategicznych celów banku do 2020 r. i przyczyni się do dalszego budowania wartości dla akcjonariuszy - dodaje Katarzyna Sułkowska.

Toi niejedyne zmiany w Alior Banku w ostatnim czasie. W połowie marca br. rada nadzorcza Alior Banku po przyjęciu rezygnacji Michała Chyczewskiego z pełnienia funkcji wiceprezesa i p.o. prezesa Alior Banku, powierzyła kierowanie pracami zarządu wiceprezes Katarzynie Sułkowskiej, związanej z Alior Bankiem od początku jego tworzenia tj. od 2008 r.

Tagi: banki, finanse, bankowość, alr, alior bank, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2018

NigdyJaki Pan taki kram. Pracownicy Banku niemili i wręcz chamscy. Po wyglądzie oceniają ile potencjalny klient jest warty.

16-04-2018

przemekInna kultura bankowości Pomagają naciągać emerytów na drogie kredyty gotówkowe na zakup mat do masażu i garnków. Podpisywanie umów ze złodziejską … Czytaj całość

16-04-2018

RusBarwy i szata graficzna logo Aliorbanku do złudzenia przypominają mi AMBER Gold.

Rozwiń komentarze (19)