Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przewodniczacy Dumy ostrzega. Grybauskaite skończy jak Saakaszwili

0
Podziel się:

Niektórzy rosyjscy politycy domagali się zerwania stosunków z Wilnem, a MSZ uznało, że antyrosyjska retoryka Grybauskaite jest ostrzejsza niż nacjonalistów z Kijowa.

Szef rosyjskiej Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin<br>
Szef rosyjskiej Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin<br> (OSCE Parliamentary Assembly / Flickr (CC BY-SA 2.0))
bFendZBx

Tak o przyszłości prezydent Litwy wypowiedział się szef rosyjskiej Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin. W ten sposób deputowany skomentował niedawną wypowiedź litewskiej polityk, w której ta nazwała Rosję _ państwem terrorystycznym _.

Według Siergieja Naryszkina, podobnych wycieczek pod adresem Rosji dopuszczał się były prezydent Gruzji, który dziś jest wygnańcem z własnego kraju, poszukiwanym przez prokuraturę.

-_ To banita, któremu nikt nie chce podać ręki _ - cytuje wypowiedź przewodniczącego Dumy agencja TASS.

bFendZBz

W opinii rosyjskiego polityka, Grybauskaite antyrosyjskimi wypowiedziami chce się przypodobać radykałom, nacjonalistom i marginesowi politycznemu.

Wypowiedź prezydent Litwy, która nazwała Rosję _ państwem terrorystycznym _, wywołała oburzenie w Moskwie.

Niektórzy politycy domagali się zerwania stosunków z Wilnem, a rosyjskie MSZ uznało, że antyrosyjska retoryka Grybauskaite jest ostrzejsza niż nacjonalistów z Kijowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie utrudniają Litwinom wjazd do kraju Natomiast frakcja komunistów w rosyjskiej Dumie Państwowej zaproponowała zerwanie stosunków dyplomatycznych z Litwą i zastosowanie wobec niej sankcji.
Litwini czują się zagrożeni ze strony Rosji Najbardziej niepokoi ich możliwość presji ekonomicznej i energetycznej oraz wojny informacyjnej i działań militarnych.
Oto, kim są rosyjscy "turyści" na Litwie Młodzi, krótko ostrzyżeni mężczyźni, dobrze zbudowani i elegancko ubrani mają nagle pojawić się bardzo licznie w Wilnie.
bFendZCa
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)