Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Polityka prorodzinna. PSL chce skrócenia o godzinę czasu pracy rodzicom dzieci do 10. roku życia

40
Podziel się:

- Nic się nie stanie, jeżeli w ten sposób wesprzemy politykę rodzinną. Oczywiście wynagrodzenie będzie, jak za pełen czas pracy - wskazał Kosiniak-Kamysz.

Polityka prorodzinna. PSL chce skrócenia o godzinę czasu pracy rodzicom dzieci do 10. roku życia
(Maciej Stanik/REPORTER/EAST NEWS)

PSL chce skrócenia o godzinę czasu pracy jednemu z rodziców dzieci do 10. roku życia, aby "rodzina była zdrowsza i lepiej funkcjonowała". PSL przekonuje, że rodzice często się skarżą, że zbyt późno odbierają swoje dzieci ze żłobka, przedszkola, czy pierwszych klas podstawówki.

Na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poinformował, że ludowcy przygotowali projekt ustawy, który przewiduje skrócenie o godzinę czasu pracy jednemu z rodziców dzieci do 10. roku życia. Podkreślił, że jego partii zależy na "wspieraniu polityki rodzinnej".

- Dzisiaj jest możliwość krótszego czasu pracy dla kobiet, które karmią swoje dzieci w pierwszych latach życia. Chcielibyśmy, żeby godzinę krócej pracował jeden z rodziców - kiedy odwożą dzieci do szkoły, czy przedszkola. Chcielibyśmy wprowadzić skrócony czas pracy o godzinę dla rodziców dzieci do 10. roku życia - powiedział szef Stronnictwa.

- Nic się nie stanie, jeżeli w ten sposób wesprzemy politykę rodzinną. Oczywiście wynagrodzenie będzie, jak za pełen czas pracy - wskazał Kosiniak-Kamysz.

Pomysłodawca projektu, poseł PSL Mieczysław Kasprzak ocenił, że będzie to "realne wsparcie dla rodzin w wychowaniu dzieci". Jak przekonywał, ułatwi to zainteresowanie się dzieckiem oraz pozwoli na poświęcenie mu więcej czasu.

Dodał, że granica wieku 10 lat pojawiła się dlatego, że do tego czasu dziecko nie jest samodzielne i wymaga opieki. Kasprzak zaznaczył, że rodzice, często się skarżą, że zbyt późno odbierają swoje dzieci ze żłobka, przedszkola, czy pierwszych klas podstawówki. - Wychodzimy na przeciw tym oczekiwaniom - stwierdził.

- Myślę, że ten projekt zostanie poparty przez wszystkich, również przez pracodawców - ocenił. Przekonywał, że przyjęcie go opłaci się, ponieważ "przede wszystkim rodzina będzie zdrowszą rodziną, będzie lepiej funkcjonować, a dziecko nie będzie się czuło takie osierocone, że tylko na chwilę ma swoich rodziców".

Zapowiedział, że PSL złoży swój propozycję w najbliższych dniach w Sejmie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(40)
Nn
7 lat temu
Gdyby przepracowany czas byłby wprost proporcjonalny do wysokości zarobków to cała załoga posłów nie powinna zarabiać więcej niż 1200zl brutto
mysz
7 lat temu
Przez 8 lat rządzenia jakoś na to nie wpadli. Tani marketingowy chwyt?
iga
7 lat temu
kolejny poroniony pomysł
JONASZ
7 lat temu
PSL chce skrócenia o godzinę czasu Rracy rodzicom dzieci do 10 roku życia. OCZYWIŚCIE ŻE ZA MNIEJSZE WYNAGRODZENIE SKORO RODZICE BĘDĄ PRACOWALI PO 7 GODZIN
doriskiadan
7 lat temu
kobiety, matki powinny ,,,jeżeli w ogóle ,,,pracować 4 godzinny dziennie do 10 roku życia dziecka...a dodatek od Państwa dostawać za kolejne nieprzepracowane 4 godziny, które poświęci matka dzieciom i rodzinie...i co wy na to???
...
Następna strona