Notowania

państwo islamskie
10.10.2014 23:47

Publiczna egzekucja w Iraku. Dżihadyści zabili cztery osoby

Egzekucji dokonano we wsi Samra położonej na północ od Bagdadu, niedaleko miasta Tikrit. Zabity, 37-letni kamerzysta pracował dla lokalnej stacji telewizyjnej Sama Salaheddine.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Moyan Brenn)

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) dokonali dziś publicznej egzekucji irackiego operatora kamery, jego brata oraz dwóch innych cywilów - poinformowała agencja AFP powołując się na członka rodziny jednej z ofiar.

Egzekucji dokonano we wsi Samra położonej na północ od Bagdadu, niedaleko miasta Tikrit. Zabity, 37-letni kamerzysta pracował dla lokalnej stacji telewizyjnej Sama Salaheddine.

Według organizacji _ Reporterzy bez granic _, kamerzysta, który był ojcem trojga dzieci, został uprowadzony 7 września. Dżihadyści grozili później jego egzekucją ponieważ miał on odmówić współpracy.

_ Przyszli do niego i odprowadzili go razem z jego bratem. On nie zrobił nic złego, był tylko kamerzystą i wykonywał swój zawód _ - powiedział wspomniany członek rodziny ofiary. _ W wiosce miały być osoby, które dżihadyści oskarżali o współpracę z rządem (Iraku) _ - dodał.

Według służb bezpieczeństwa Iraku i świadków, dżihadyści mieli dokonać wcześniej w piątek egzekucji jeszcze 9 osób, które podejrzewali o powiązania z wrogo wobec nich nastawionymi ugrupowaniami sunnickimi.

53 dżihadystów zginęło w piątek wskutek bombardowań prowadzonych 90 km na północ od Bagdadu przez lotnictwo irackie. Samoloty koalicji pod wodzą USA atakowały wojska Państwa Islamskiego 9 razy w ciągu ostatnich 2 dni, w tym siedmiokrotnie pod Kobane w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: państwo islamskie, egzekucja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz