Notowania

Rosyjskie banki postawiły się Putinowi. Łamią jego dekret

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

Rosyjskie banki nie honorują paszportów wydanych w separatystycznych regionach Ukrainy. Większość nie chce komentować swojej decyzji. Nie wykonują tym samym dekretu Putina.

Tym samym naruszają dekret Władimira Putina, uznający dokumenty potwierdzające tożsamość, wydane przez samozwańcze rządy w Ługańsku i Doniecku. Kreml tłumaczył decyzję prezydenta koniecznością uregulowania statusu osób, które nie dysponują paszportami ukraińskimi i przez to nie mogą wjechać do Rosji.

Według rozgłośni "Echo Moskwy", żaden z trzydziestu wiodących banków Rosji nie zgodził się obsługiwać klientów posługujących się paszportami wydanymi w Donbasie.

Jedynie w centrum obsługi klienta Sberbanku poinformowano rosyjskich dziennikarzy, że "Ługańska Republika Ludowa i Doniecka Republika Ludowa nie zostały uznane przez Rosję i społeczność międzynarodową za samodzielne państwa".

Taka decyzja nie oznacza, że Rosjanie nie chcą pomagać mieszkańcom Donbasu. Przeciętni Moskwianie wyrażają gotowość wspierania uchodźców z terenów objętych konfliktem zbrojnym. W ciągu trzech lat od wybuchu wojny na Ukrainie schronienie w Rosji znalazło kilkaset osób. Tym, którzy zwrócili się oficjalnie o pomoc, zapewniono mieszkanie i pracę.

Tagi: putin, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-03-2017

KJerzyAle rozszczekały się pitinowskie k@ndle. Paszli won na Syberię!

07-03-2017

CynikTo przejsciowy stan nie dlugo cala wschodnia ukraina bedzie Rosyjska a zachodnia Wegiersko Rumunsko Polska zostanie tylko Kijow szkoda Rus powina … Czytaj całość

07-03-2017

BywalecTo taka Bankowa tradycja: 'Banki uber alles ". Co tam rząd i prawo, zupełnie jak w Polsce!

Rozwiń komentarze (15)