Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PZL-Świdnik to jedna z nielicznych pełnych fabryk śmigłowców. Dlatego powinna dostarczać sprzęt dla naszej armii?

0
Podziel się

Antoni Macierewicz, szef Ministerstwa Obrony Narodowej wypowiedzią o bardzo możliwej powtórce przetargu na dostawę śmigłowców dla polskiego wojska, uruchomił lawinę komentarzy.

PZL-Świdnik to jedna z nielicznych pełnych fabryk śmigłowców. Dlatego powinna dostarczać sprzęt dla naszej armii?
(materiały prasowe PZL-Świdnik)
bEgYorVN

Antoni Macierewicz, szef Ministerstwa Obrony Narodowej, swoją wypowiedzią o bardzo możliwej powtórce przetargu na dostawę śmigłowców dla polskiego wojska, uruchomił lawinę komentarzy. W programie #dziejesienazywo zapytaliśmy ekspertów, dlaczego wojsko powinno postawić na polską firmę?

- Ze Świdnikiem jest inaczej niż z Mielcem, czy zakładami w Łodzi, które mają powstać. W Świdniku jest normalna fabryka śmigłowców. To jedna z nielicznych fabryk śmigłowców w Europie, która jest w stanie zaprojektować, wybudować i "oblatać" gotowy sprzęt - tłumaczy dr Łukasz Kister z Instytutu Jagiellońskiego. Ekspert tłumaczy, że "danie szansy Świdnikowi na dostawy do polskiej armii, to zabezpieczenie polskiego wojska na wszystkich etapach powstawania i utrzymania śmigłowca. To również element rozwoju technologicznego naszego kraju".

bEgYorVP

Bartosz Głowacki z redakcji "Skrzydlatej Polski" zwraca uwagę, że na początku lat 90. ubiegłego wieku ówczesne władze popełniły wielki błąd przy sprzedaży zakładów.

Zobacz także: Zobacz cały program #dziejesienazywo:
bEgYorWq
wiadomości
gospodarka
dziejesienazywo
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)