Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PZU będzie ubezpieczał sprzęt RTV i AGD kupiony na Allegro

PZU będzie ubezpieczał sprzęt RTV i AGD kupiony na Allegro

To dopiero początek współpracy giganta na rynku ubezpieczeń z gigantem na rynku handlu elektronicznego. Fot. REPORTER
To dopiero początek współpracy giganta na rynku ubezpieczeń z gigantem na rynku handlu elektronicznego.

PZU rozpoczęło w kwietniu oferowanie ubezpieczenia sprzętu RTV i AGD kupującym na Allegro. Planowana jest dalsza współpraca - poinformowała Małgorzata Sadurska, która zasiada w zarządzie polskiego ubezpieczyciela.

Przez 3 lata od wygaśnięcia gwarancji producenta polisa PZU zapewni naprawę sprzętu w domu lub serwisie w razie awarii czy uszkodzenia. Jeśli naprawa nie będzie możliwa lub towar zostanie ukradziony - PZU zwróci koszt zakupu nowego sprzętu.

Po dokonaniu transakcji sprzedający otrzyma pieniądze i informację o zakupie, natomiast dane o ubezpieczeniu dostanie wyłącznie klient i PZU. Po zakupie, ubezpieczyciel prześle e-mail z polisą osobie, która dokonała zakupu na Allegro.

- Postanowiliśmy rozszerzyć ofertę o dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia sprzętu RTV i AGD. To produkty, które najchętniej obejmowane są dodatkową ochroną przez konsumentów. Planujemy stopniowo rozszerzać usługę zakupu ubezpieczenia o kolejne kategorie - wyjaśnia dyrektor Allegro Finanse Maciej Biniek.

Zobacz też: Polacy wciąż rzadko się ubezpieczają. Prezes PZU Życie tłumaczy, dlaczego to błąd

Allegro jest obecnie największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Współpracuje z kilkuset markami, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych i dystrybutorów.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

pzu, ubezpieczenia, allegro
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
ale
2018-04-16 21:09
Allegro ostatnio wprowadza zbyt wiele niekorzystnych zmian dla klientów, zupełnie nie słuchając ich zdania. Ot takie ciekawe podejście do robienia biznesu :)
EoS
2018-04-16 13:37
Przy obecnych prowizjach na Allegro, można tam ewentualnie sprzedawać sprzęt RTV po zwrotach z niemieckich sieci.
maxxx
2018-04-16 13:27
Wystarczy przekroczyć granice państwa i o PZU nikt nic nie wie i nie słyszał taka potęga
Pokaż wszystkie komentarze (4)