Notowania

PZU będzie ubezpieczał sprzęt RTV i AGD kupiony na Allegro

Warszawa, 16.04.2018 (ISBnews) - Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) rozpoczął w kwietniu oferowanie ubezpieczenia sprzętu RTV i AGD kupującym te produkty na platformie Allegro.pl. W planach są kolejne rozwiązania w ramach partnerstwa, poinformowała członek zarządu PZU Małgorzata Sadurska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
To dopiero początek współpracy giganta na rynku ubezpieczeń z gigantem na rynku handlu elektronicznego.

PZU rozpoczęło w kwietniu oferowanie ubezpieczenia sprzętu RTV i AGD kupującym na Allegro. Planowana jest dalsza współpraca - poinformowała Małgorzata Sadurska, która zasiada w zarządzie polskiego ubezpieczyciela.

Przez 3 lata od wygaśnięcia gwarancji producenta polisa PZU zapewni naprawę sprzętu w domu lub serwisie w razie awarii czy uszkodzenia. Jeśli naprawa nie będzie możliwa lub towar zostanie ukradziony - PZU zwróci koszt zakupu nowego sprzętu.

Po dokonaniu transakcji sprzedający otrzyma pieniądze i informację o zakupie, natomiast dane o ubezpieczeniu dostanie wyłącznie klient i PZU. Po zakupie, ubezpieczyciel prześle e-mail z polisą osobie, która dokonała zakupu na Allegro.

- Postanowiliśmy rozszerzyć ofertę o dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia sprzętu RTV i AGD. To produkty, które najchętniej obejmowane są dodatkową ochroną przez konsumentów. Planujemy stopniowo rozszerzać usługę zakupu ubezpieczenia o kolejne kategorie - wyjaśnia dyrektor Allegro Finanse Maciej Biniek.

Zobacz też: Polacy wciąż rzadko się ubezpieczają. Prezes PZU Życie tłumaczy, dlaczego to błąd

Allegro jest obecnie największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Współpracuje z kilkuset markami, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych i dystrybutorów.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Tagi: pzu, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2018

maxxxWystarczy przekroczyć granice państwa i o PZU nikt nic nie wie i nie słyszał taka potęga

16-04-2018

EoSPrzy obecnych prowizjach na Allegro, można tam ewentualnie sprzedawać sprzęt RTV po zwrotach z niemieckich sieci.

16-04-2018

aleAllegro ostatnio wprowadza zbyt wiele niekorzystnych zmian dla klientów, zupełnie nie słuchając ich zdania. Ot takie ciekawe podejście do robienia … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)