Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

PZU dostało noty od agencji ratingowej. Lepsze niż Polska

5
Podziel się:

Analitycy agencji S&P w opublikowanym w poniedziałek komunikacie podkreślają, że nowi członkowie zarządu to wysokiej klasy eksperci na rynku finansowym, którzy mają szerokie międzynarodowe doświadczenie, zdobyte w wiodących instytucjach finansowych.

PZU dostało noty od agencji ratingowej. Lepsze niż Polska
(Bartosz Wawryszuk)

Po prawie rocznym okresie weryfikacji, amerykańska agencja ratingowa S&P postanowiła podtrzymać dla PZU rating A-. Jest to ocena o jeden stopień wyżej od ratingu Polski, zgodnie z zasadami S&P najwyższa możliwa ocena dla polskiej spółki.

Analogicznie do oceny ratingowej długu dla Polski, perspektywa długoterminowa jest negatywna. Jednocześnie agencja usunęła rating PZU z listy „pod obserwacją”, na której znajdował się od grudnia 2015 roku. Ocenę taką można traktować jako potwierdzenie szczególnej stabilizacji spółki.

Analitycy agencji w opublikowanym w poniedziałek komunikacie podkreślają, że nowi członkowie zarządu to wysokiej klasy eksperci na rynku finansowym, z szerokim międzynarodowym doświadczeniem, zdobytym w wiodących instytucjach finansowych. Co więcej, w opinii analityków działania podjęte w ostatnich miesiącach potwierdzają, że zarząd jest dobrze przygotowany do realizacji ogłoszonej strategii.

- Podtrzymanie oceny ratingowej przez agencję S&P na poziomie „A-” potwierdza bardzo silną pozycję PZU. Co ważne, agencja dobrze oceniła zmiany w zarządzie PZU jak i podjęte w ostatnim czasie decyzje, tj. przyjętą strategię i politykę dywidendową. Dla utrzymania oceny istotna była pozytywna weryfikacja w ramach tzw. testu wrażliwości (stress test) - skomentował Michał Krupiński, prezes PZU.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Zenon 102
6 lat temu
pzu sa to znany wszystkim oszust i złodziej a należne odszkodowanie odzyskasz tylko sądownie i to nie zawsze
Były pracowni...
6 lat temu
Kosztem ludzi (pracujących w tej złodziejsko - mafijnej spółce) i ich rodzin.
Krzysztof
6 lat temu
Mam akcje PZU i jestem zadowolony. Tanio kupiłem i jeszcze dokupie. Super wiadomości. Fundusze wiedzą co robią skupując tanio akcje.:-)
sdadasd
6 lat temu
bo zapomnieli spojrzeć z jakiego kraju, dlatego!!! bo tak PO nakręca publikę....
Janusz
6 lat temu
Proszę!!! Do jakiego dobrego poziomy doprowadził PiS PZU dobrą zmianą!!!!