Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Złodzieje wysadzają bankomaty. Holenderski bank zatrudni ochronę

20
Podziel się:

Tylko tej instytucji w ubiegłym roku złodzieje przy użyciu materiałów wybuchowych uszkodzili 79 bankomatów.

Złodzieje wysadzają bankomaty. Holenderski bank zatrudni ochronę
(goodluz - Fotolia.com)

Holenderski bank walczy ze złodziejami wysadzającymi bankomaty. Rabobank ogłosił, że wynajmie ochroniarzy do pilnowania w nocy najbardziej niebezpiecznych miejsc.

Tylko tej instytucji w ubiegłym roku złodzieje przy użyciu materiałów wybuchowych uszkodzili 79 bankomatów. Złodzieje używają coraz silniejszych środków do przeprowadzenia eksplozji. W zeszły tygodniu w mieście Doetinchem wielu mieszkańców domu musiało zostać ewakuowanych po wybuchu bankomatu umieszczonego na parterze budynku.

Jak informuje dziennik Algemeen Dagblad w związku z powtarzającymi się atakami Rabobank postanowił umieścić strażników w pobliżu niektórych swoich urządzeń. Chronione będę zwłaszcza te bankomaty, które znajdują się na terenie dużych kompleksach mieszkaniowych, gdzie eksplozja mogłaby doprowadzić do sporych zniszczeń, a także w małych miejscowościach, gdzie w nocy nie ma dużego ruchu. Bankomaty, które nie dostaną specjalnej ochrony, będą miały dodatkowy nadzór prowadzony przez mobilne patrole interwencyjne. Ze względów bezpieczeństwa bank nie podał dokładnie , które urządzenia w nocy będą strzeżone.

Rabobank posiada 2000 bankomatów w całym kraju i zapowiada, że dodatkowo będzie zamykać maszyny, które są rzadziej używane mocnymi żaluzjami lub stalowymi płytami na noc.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
Nawrocony
7 lat temu
Najpierw przestepstwa, odsiadka, powrot do korzeni czyli Islamu, nawrocenie, wyjscie z pierdla i zamach. Oto cykl zycia typowego imigranta
Ala Hak-Bar
7 lat temu
To pewnie zdesperowani imigranci, którzy dostają tylko 1.500 EURO kieszonkowego. A materiały wybuchowy przywieźli z Syrii bo szkoda było wyrzucać po drodze.
546
7 lat temu
;;Chronione będę zwłaszcza te bankomaty, które znajdują się na terenie dużych kompleksach mieszkaniowych;; Napiszcie prawdę, że o ciapate kompleksy chodzi.
Jan
7 lat temu
a kto je okrada ????????///hahahaha hihihi no chyba już wiemy.
Bankomat
7 lat temu
jak kiedyś byłem w Holandii 2000 rok to pełno było tych placówek na terenie The Netherlands.Pytam kolegę ,ale dziwna nazwa ,a on nie wiesz dlaczego Rabo Bank,a ja nie-a on żeby rabować.