Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radom: Jeden przetarg energetyczny dla 120 instytucji

0
Podziel się:

Dzięki jednej transakcji, która obejmuje szkoły, urzędy i gminne spółki, rachunki za prąd są niższe nawet o 20 procent.

Radom: Jeden przetarg energetyczny dla 120 instytucji
(Fotolia)
bELsRQoR

Jeden przetarg dla 120 instytucji i miliony złotych oszczędności. Dwa samorządy - Radom i gmina Wolanów - po raz trzeci wspólnie negocjują z dostawcami i razem kupują energię elektryczną.

Przedsięwzięcie jest ogromne, ale wysiłek się opłaca. Ryzyka nie ma, za to zysk jest gwarantowany.

Dzięki jednej transakcji, która obejmuje szkoły, urzędy i gminne spółki, rachunki za prąd są niższe nawet o 20 procent, a, jak mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta w Radomiu: samorządowcy oglądają każdą złotówkę zanim ja wydadzą.

bELsRQoT

To będzie trzeci taki przetarg. Poprzednie pozwoliły zaoszczędzić 15 i pół miliona złotych. Zachęceni przykładem, także i inni chcieliby skorzystać z okazji i wziąć udział w projekcie.

Tym razem partnerem obu gmin będzie Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. Dostawca energii elektrycznej, który zaproponuje najkorzystniejsze warunki, może liczyć na dwuletnią umowę.

W podobny sposób, ogłaszając wspólny przetarg dla wielu instytucji, radomski samorząd zaoszczędził na zakupie telefonów i usług telekomunikacyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec monopolu Poczty? Jest przetarg Za trzy tygodnie ujawniona zostanie lista firm, które wezmą udział w konkursie na powszechnego operatora pocztowego. To on dostarczy nam większość listów.
Brak chętnych w przetargu na Autosan Syndyk obniży cenę wywoławczą do 37 mln zł. Trzy miliony więcej to było za dużo.
bELsRQpu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)