Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamiast trzech godzin jazdy do Warszawy, nieco ponad jedna. Rusza remont ważnej trasy

Rusza modernizacja linii kolejowej numer osiem pomiędzy Radomiem i Warszawą. Będzie kosztowała około 650 milionów złotych i potrwa cztery lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)

Remont linii kolejowej numer osiem pomiędzy Radomiem i Warszawą będzie kosztował około 650 milionów złotych i potrwa cztery lata. Celem jest bezpieczna, komfortowa i trwająca niewiele ponad godzinę podróż pociągiem do stolicy.

Projekt zakłada m.in. wymianę rozjazdów, budowę wiaduktów i modernizację stacji, a na odcinku Warka - Radom powstanie drugi tor. - Dla tysięcy Polaków, korzystających z kolei, to będzie ogromne ułatwienie - zapewnia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Dziś radomianie, którzy dojeżdżają do Warszawy do pracy czy do szkoły, na pokonanie pociągiem stu kilometrów potrzebują niekiedy nawet trzech godzin. Po zakończeniu prac będzie to niewiele ponad godzinę. - Niespodzianek nie powinno być, bo wszystko zostało dokładnie zaplanowane - przekonuje Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe.

W na początku przyszłego roku rozpocznie się przebudowa 20-kilometrowego odcinka Czachówek Południowy - Warka, natomiast pod koniec - przebudowa 43-kilometrowej trasy Warka - Radom. Całość prac między Czachówkiem Południowym a Warką zostanie wykonana do końca 2020 roku, a między Warką a Radomiem za cztery lata.

Wartość całej inwestycji kolejowej między stacją Warszawa-Okęcie a stacją Radom to łącznie około 1 miliarda 800 milionów złotych.

Tagi: radom, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-04-2017

peblo347skróci się trzy-krotnie do "nieco ponad godzinę" - hmmm...... to troche jak w 1936 roku - 1h 14min - czyli wygląda na to że do tej pory podróż … Czytaj całość

12-04-2017

pykesto chytra baba z radomia sie ucieszy

11-04-2017

jankaNieco ponad godzinę - tyle co za Gierka. Lukstorpeda w godzinę i 15 minut - w 1935r. Co za dziadostwo.

Rozwiń komentarze (8)