Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

Polacy bogacą się najszybciej na świecie. Radosław Sikorski kpi z paska "Wiadomości"

150
Podziel się:

"Dla niektórych dobra zmiana, na państwowym" - napisał na Twitterze Radosław Sikorski. Podał też zarobki byłych posłów PiS, obecnie zajmujących kierownicze stanowiska w państwowych spółkach.

Radosław Sikorski wytyka byłm posłom PiS-u ogromne pensje pobierane od państwowych spółek.
Radosław Sikorski wytyka byłm posłom PiS-u ogromne pensje pobierane od państwowych spółek. (Fot. Grzegorz Rogiński/KPRM)

"Dla niektórych dobra zmiana, na państwowym" - napisał na Twitterze Radosław Sikorski. W ten sposób odniósł się do materiału "Wiadomości TVP", dotyczącego rosnących majątków Polaków. Sikorski wytknął ludziom związanym z PiS, jak poszybowały w górę ich zarobki, gdy dostali państwowe posady.

Sikorski zamieścił na swoim Twitterze infografikę portalu sokzburaka.pl, na której pokazuje pasek z "Wiadomości" ("Polacy bogacą się najszybciej na świecie") zestawiony z zarobkami byłych posłów PiS, dziś zasiadających w ważnych państwowych spółkach.

Zobacz także: Oświadczenia majątkowe posłów. Oto zarobki politycznych liderów

Wśród największych beneficjentów "dobrej zmiany" znalazł się Wojciech Jasiński - minister Skarbu Państwa w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, od 2015 prezes zarządu PKN Orlen. Jego miesięczne zarobki to 140 tysięcy złotych miesięcznie. Łącznie Jasiński zarobił w 2016 roku 3,4 mln zł.

Dalej wymieniany jest Andrzej Jaworski, były prezes Stoczni Gdańsk, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Polityk zarobił w zarządzie PZU setki tysięcy złotych, a procował tam jedynie pół roku. Jego miesięczna pensja wynosiła 100 tys zł.

Z kolei były poseł PiS Maks Kraczkowski w PKO BP zarabiał miesięcznie 116 tys. zł.

W zestawieniu nie mogło zabraknąć również Jacka Kurskiego, który stojąc za sterami TVP zarabia 52 tys zł miesięcznie. Zasiadająca w zarządzie PZU Małgorzata Sadurska co miesiąc wzbogaca się natomiast o 90 tys. zł.

Warto też dodać, że sam pasek w "Wiadomościach" był jak najbardziej zgodny z prawdą, o czym pisaliśmy już na kilka dni przed materiałem w państwowych mediach. Z najnowszego raportu Credit Suisse wynika bowiem, że wartość naszego majątku w ciągu ostatniego roku procentowo wzrosła najbardziej na świecie. Rośnie też liczba milionerów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(150)
bkb2
6 lat temu
Może Pan Sikorski przybliży nam w jaki sposób nabył 300 ha ziemi i ile dzisiaj dostaje kasy z dopłat EU... kosztem prawdziwych rolników....Dlaczego nie protestował przed Sejmem w ostatnim czasie że nie może wyrobić się z opłacaniem pracowników na tych polach.... Jakim prawem ktoś może zarabiać więcej od Pana Sikorskiego z knajpy u Sowy ...!!! ? Jakim prawem ?
bkb2
6 lat temu
POst komuna i POst SB-ecja kwiczy j jęczy ze zgryzoty że to do ich kieszeni nie wpadają te pieniądze...Jak tak może być ? !!! Przecież to mój ojciec i mój dziadek chodził na czele pochodu 1 Maja i zajmował dystyngowane stanowiska w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej... Przecież to mój Stryj z ORMO pałował studentów podczas ich demonstracji w 1968 roku... Jaka to sprawiedliwość , kiedy przecież brat mojej matki wyjeżdżał już w latach 70-tych do krajów kapitalistycznych i mieszkał w najdroższych hotelach opłacanych przez Okupanta Sowieckiego w Polsce służąc w tamtym czasie w SB WSI , UB, MO , ZOMO , MSW, WSI, IW, .... i wiele innych miejscach reżimu komunistycznego.... Jak tak może być że to jakieś wypierdy narodowe zbierają teraz kasę a nie moja ekipa.... To jest niesprawiedliwe i jakim prawem ci ludzie zarabiają tą kasę a nie ja.... !!!
bkb2
6 lat temu
Nie ma to jak zarabiać w PIS... Podczas rządów PO -PSL chłopcy byli tak pro społeczni że oddawali całą zarobioną kasę ubogim a sami pracowali za "friko" Nawet dochody z VAT oddali ubogim kolegom z mafii vatowskich... Małe 250 mld PLN w ciągu 8 lat.... Byli tak dobrzy że nawet pomagali zwierzętom i przyrodzie.... Taki Senator Borusewicz i Tusk byli tak dobrzy dla zwierząt że nawet latali do Gdańska wyprowadzić psy... które przecież chciały zaczerpnąć świeżego powietrza....
Głos
7 lat temu
Obnażył prawdę
neo
7 lat temu
Inflancja idzie to się to skurczy naszczęście
...
Następna strona