Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rafał Sura kandydatem PiS do RPP

2
Podziel się:

Profesor KUL Rafał Sura jest kandydatem PiS do Rady Polityki Pieniężnej. Miejsce w RPP zwolnił niedawno Marek Chrzanowski, który został szefem nadzoru bankowego.

Rafał Sura kandydatem PiS do RPP
(Bartosz Wawryszuk)

Profesor KUL Rafał Sura jest kandydatem PiS do Rady Polityki Pieniężnej. Miejsce w Radzie zwolnił niedawno Marek Chrzanowski, który został szefem nadzoru bankowego.

Kandydatura Sury została złożona przez senatorów PiS. - Tak, oczywiście, potwierdzam jak najbardziej - powiedział Sura poproszony o potwierdzenie swojej kandydatury.

Rafał Sura jest doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest pracownikiem Katedry Zarządzania Publicznego i Prawa Administracyjnego. W 2015 r. został z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości wybrany na członka Trybunału Stanu.

Z wcześniejszych informacji udzielonych dziennikarzom przez senatora PO Kazimierza Kleinę wynika, że kandydatem senatorów PO do RPP jest prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - dr hab. Marek A. Dąbrowski (był już senackim kandydatem PO do RPP podczas wyboru członków Rady na początku tego roku).

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych zbierze się 16 listopada i zaopiniuje wtedy kandydatury. Do wyboru członka RPP może dojść na posiedzeniu Senatu w dniach 16-17 listopada, o ile porządek obrad zostanie uzupełniony o taki punkt.

Miejsce w RPP zwolniło się po odwołaniu z niej Marka Chrzanowskiego. Chrzanowski - zanim został odwołany - dwukrotnie składał rezygnację. Teraz stoi na czele Komisji Nadzoru Finansowego, instytucji nadzorującej ponad 2 tys. podmiotów z aktywami wartymi ponad 2 biliony złotych.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
kot Jarka
7 lat temu
tylko funkcjonariusze PIS lojalni wobec Jarosława Kaczyńskiego mogą zajmować stanowiska tak jak za PRL
Ponus
7 lat temu
Mianujo KULowców tera czekam na Księżów i profesorów rydzykowców bo takie najlepiej się znajo na finansach .