Notowania

ranking
23.08.2018 10:00

Ranking kont dla młodych - sierpień 2018

Nie skończyłeś jeszcze 26 lat? Zobacz, jaki rachunek mogą zaproponować ci banki. Przeanalizowałam 11 ofert kont dla młodych i wszystkie są darmowe!

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie skończyłeś jeszcze 26 lat? Zobacz, jaki rachunek mogą zaproponować ci banki. Przeanalizowałam 11 ofert kont dla młodych i wszystkie są darmowe! Jak więc wybrać to najlepsze? Sprawdziłam także opłaty za kartę, za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie, możliwości płacenia telefonem i inne bonusy, które banki oferują młodym klientom. Zobacz, które konto będzie dla ciebie najlepsze.

Jeśli masz od 18 do 26 lat, to możesz wybierać wśród darmowych ofert rachunków. Banki proponują młodym lepsze warunki niż standardowe, więc jeśli nie masz jeszcze konta, to teraz jest najlepszy czas, aby je założyć.

Dobre konto osobiste i karta przydają się codziennie - kiedy otrzymujesz wypłatę czy wsparcie od rodziców, kiedy musisz zapłacić czynsz, gdy kupujesz bilet w komunikacji miejskiej, robisz zakupy spożywcze czy idziesz na imprezę.

Założyłam, że modelowy klient banku zapewnia co miesiąc wpływy 1 tys. zł i wykonuje miesięcznie 5 transakcji kartą – każda po 50 zł (łącznie 250 zł).

Przygotowując ten ranking, wzięłam więc pod uwagę nie tylko opłatę za prowadzenie konta, ale opłaty za wszystkie usługi, z których student przeważnie korzysta, czyli za: kartę, wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie i przelewy internetowe i mobilne. Sprawdziłam także, czy bank w pakiecie z kontem oferuje także program rabatowy i specjalne warunki oszczędzania. Coraz popularniejsze wśród młodych ludzi są też płatności telefonem, więc dodatkowo punktowałam to, czy bank oferuje możliwość płacenia za pomocą: BLIK-a, HCE, Google Pay i Apple Pay.

I miejsce – Konto Jakie Chcę dla Młodych

Pierwsze miejsce (78 punktów) zajął rachunek, który ma w swojej ofercie Bank Zachodni WBK, czyli Konto Jakie Chcę dla Młodych. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a opłaty za kartę unikniesz, wykonując 5 transakcji kartą na dowolną kwotę lub na łączną sumę 500 zł.

Bez prowizji możesz wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz za darmo wykonywać przelewy w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej (również ekspresowe).

Płatności telefonem

Jako posiadacz konta, możesz otrzymać promocyjne 2,7 proc. na rachunku oszczędnościowym oraz wziąć udział w konkursie, gdzie do wygrania są bilety na koncerty. A jeśli dopiero idziesz na studia (i masz mniej niż 20 lat), to otrzymasz od banku 50 zł za świadectwo ze średnią przynajmniej 4.0.

II miejsce – Konto Przekorzystne do 26 lat i PKO Konto dla Młodych

Zwycięzcy depczą po piętach dwa rachunki: Konto Przekorzystne do 26 lat (Bank Pekao) i PKO Konto dla Młodych (PKO Bank Polski). Oba zdobyły po 76 punktów.

Konto Przekorzystne do 26 lat oferuje bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie konta, korzystanie z karty, przelewy internetowe i mobilne oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

Karta wielowalutowa

Płacić telefonem możesz za pomocą BLIK-a, HCE i Apple Pay.

Podobnymi parametrami charakteryzuje się PKO Konto dla Młodych. Prowadzenie konta, przelewy w bankowości internetowej i mobilnej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są bezwarunkowo bezpłatne. Aby z kolei uniknąć opłaty za kartę, musisz wykonać nią lub BLIK-iem przynajmniej 4 transakcje. W innym przypadku bank pobierze 5 zł prowizji.

Autooszczędzanie

PKO Bank Polski umożliwia płatności w technologiach: BLIK, HCE i Google Pay.

III miejsce – Konto Maksymalne i Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat

Z wynikiem 66 punktów trzecie miejsce zajęły również dwa rachunki, czyli Konto Maksymalne w BGŻ BNP Paribas i Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat w Getin Banku.

Aby otrzymać konto, kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za darmo, nie trzeba w ramach Konta Maksymalnego spełniać żadnych warunków. Telefonem w BGŻ BNP Paribas można płacić za pomocą: BLIK-a, Google Pay i Apple Pay. Bank nie oferuje preferencyjnych warunków oszczędzania dla posiadaczy konta ani programu rabatowego.

66 punktów zdobyło także Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat, które założysz w Getin Banku. Nic nie zapłacisz za konto, kartę oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Warto jednak pamiętać, że bank pobierze opłatę za wypłaty z urządzeń za granicą – 4,5 proc. kwoty transakcji min. 10 zł).

3,5 proc. na koncie oszczędnościowym

Ranking kont studenckich - sierpień 2018

Sprawdź, ile punktów zdobyły pozostałe, analizowane przeze mnie konta dla młodych:

RANKING KONT DLA MŁODYCH – SIERPIEŃ 2018
miejsce punkty bank konto opłata za konto opłata za kartę darmowe wypłaty z bankomatów dostępne płatności telefonem
1 78 pkt Bank Zachodni WBK Konto Jakie Chcę dla młodych [otwórz konto] 0 zł 0 zł1 w Polsce i na świecie BLIK, HCE, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay
2 76 pkt Bank Pekao *Konto Przekorzystne do 26 lat *[otwórz konto] 0 zł 0 zł w Polsce BLIK, HCE, Apple Pay
2 76 pkt PKO Bank Polski *PKO Konto dla Młodych *[otwórz konto] 0 zł 0 zł2 w Polsce i na świecie BLIK, HCE, Google Pay
3 66 pkt BGŻ BNP Paribas *Konto Maksymalne *[otwórz konto] 0 zł 0 zł w Polsce i na świecie BLIK, Google Pay, Apple Pay
3 66 pkt Getin Bank *Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat *[otwórz konto] 0 zł 0 zł w Polsce BLIK, Google Pay, Apple Pay
4 65 pkt Bank Millennium *Konto 360 Student *[otwórz konto] 0 zł 0 zł3 w Polsce BLIK, HCE
5 61 pkt Credit Agricole *Konto dla Ciebie Move *[otwórz konto] 0 zł 0 zł w Polsce BLIK
5 61 pkt *mBank *eKonto m (wariant 21 - 24 lata) **[otwórz konto] 0 zł 0 zł4 w Polsce (przy wypłacie min. 50 zł)** BLIK, Google Pay, Apple Pay
6 60 pkt EnveloBank *EnveloKonto *[otwórz konto] 0 zł 0 zł w Polsce -
7 59 pkt ING Bank Śląski *Konto dla młodych Mobi *[otwórz konto] 0 zł 0 zł ING Bank Śląski, Planet Cash6 BLIK, HCE
8 53 pkt Alior Bank *Konto Jakże Osobiste *[otwórz konto] 0 zł 5 zł5 wszystkie w Polsce7 BLIK, HCE, Google Pay, Apple Pay

Opracowane na podstawie tabeli opłat i prowizji.

1) Pod warunkiem wykonania 5 transakcji lub na łączną kwotę 500 zł miesięcznie, w innym przypadku 5 zł.
2) Pod warunkiem wykonania 4 transakcji kartą miesięcznie, w innym przypadku 5 zł.
3) Pod warunkiem wykonania jednej transakcji kartą lub BLIK-iem miesięcznie, w innym przypadku 4 zł.
4) Pod warunkiem wykonania 5 transakcji miesięcznie, w innym przypadku 4 zł.
5) 0 zł pod warunkiem wykonania transakcji na kwotę min. 300 zł miesięcznie.
6) Darmowa jest również jedna wypłata w miesiącu z bankomatu obcego oraz wszystkie, jeśli wypłata jest dokonywana BLIK-iem.
7) To jedna z wybranych, darmowych korzyści.

Jeśli szukasz darmowego konta, to znajdziesz je właściwie w każdym banku. Warto więc zwrócić uwagę na dodatkowe bonusy, takie jak specjalna oferta oszczędnościowa, program rabatowy czy na opłatę za wypłaty z bankomatów za granicą. Jeśli lubisz szybko i wygodnie płacić telefonem, to popatrz, czy dany bank umożliwia płacenie za pomocą twojego smartfona.

A ty, na które konto się zdecydujesz?

Jak powstał ranking?
Przeanalizowałam 11 ofert rachunków, które banki dedykują osobom od 18 do 26 lat lub jeśli są to standardowe konta, ale osoby w tej grupie wiekowej są objęte specjalnymi warunkami. Oferty są aktualne na dzień 13.08.2018 r. Opłaty za kartę i konto analizowałam dla klienta, który zapewnia wpływy 1 tys. zł miesięcznie i wykonuje 5 transakcji kartą po 50 zł (w sumie 250 zł). Punkty przyznawałam następująco:

  • Maksymalnie 15 pkt za darmowe prowadzenie konta (+ 5 pkt, jeśli nie trzeba spełniać żadnych warunków),
  • Maksymalnie 15 pkt za bezpłatne korzystanie z karty (dla założenia: 5 transakcji kartą po 50 zł każda, łącznie 250 zł),
  • 10 pkt za darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, 5 pkt, jeśli bank nie pobiera prowizji za wypłaty z wybranych urządzeń oraz 0 pkt, gdy tylko z własnych,
  • 10 pkt za pobranie gotówki z bankomatów za granicą, gdy bank pobierał prowizję, to proporcjonalnie mniej,
  • 5 pkt za darmowe przelewy przez bankowość internetową lub mobilną,
  • 5 pkt za preferencyjne warunki oszczędzania, dedykowane posiadaczom konta osobistego,
  • 5 pkt za dostępny program rabatowy (zniżkowy),
  • Po 2 pkt (łącznie 8 w tej kategorii) za możliwość płacenia telefonem w technologiach: BLIK, HCE, Apple Pay i Google Pay.

3,5 proc. na koncie oszczędnościowym

Bank dla posiadaczy konta przygotował specjalną ofertę konta oszczędnościowego (3,5 proc. w skali roku do 10 tys. zł przez rok). Pamiętaj tylko, że aby obowiązywało cię promocyjne oprocentowanie, musisz w każdym z 12 miesięcy zapewnić wpływ na konto min. 1,5 tys. zł.

Tagi: ranking, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-08-2018

bankierRanking kont dla mlodych czyli jak najlepiej okrasc gimbusa :))))

27-08-2018

playtylko na polskich stacjach paliwo drozeje wolniej, bo oni staja przeciw zydom i amerykanom co podnosza ceny

03-09-2018

adamZgadza się to getinowskie jest atrakcyjne, właśnie takie mam.

Rozwiń komentarze (14)