Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2018

8
Podziel się:

Każdy moment jest dobry, żeby zacząć oszczędzać. Pomocne w tym będzie konto oszczędnościowe. Poznaj najlepsze oferty na rynku.

Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2018
(fotolia.com)

Chcesz znaleźć właściwe miejsce dla swoich pieniędzy? Skorzystaj z rachunku oszczędnościowego. Lokując na nim środki, wypłacisz je bez utraty odsetek w każdej chwili. Oprocentowanie tego typu konta może wynieść nawet 3,5 proc. w skali roku! Jesteś ciekawy, ile jeszcze masz szansę zarobić do końca roku? Sprawdź w najnowszym rankingu, co aktualnie oferują banki.

W przygotowanym przeze mnie rankingu znajdziesz 10 najlepszych rachunków oszczędnościowych, które zapewnią ci najwyższy zysk w krótkim czasie. W tym miesiącu sprawdziłam, ile zarobisz przez 3 miesiące, ponieważ tyle zazwyczaj obowiązuje atrakcyjne oprocentowanie proponowane przez banki.

Oceniając oferty banków, założyłam, że otwierając konto oszczędnościowe, wpłacisz na nie środki w wysokości 10 tys. zł. Miejsce w rankingu uzależnione jest od zysku. Im wyższe odsetki oferuje ci bank, tym wyższe miejsce w zestawieniu.

| Ważne |
| --- |
| Szukając najkorzystniejszej oferty rachunku oszczędnościowego, nie kieruj się tylko jego reklamowanym oprocentowaniem. Sprawdź: - do jakiej kwoty ono obowiązuje, - przez jak długi okres, - ile wynosi oprocentowanie standardowe. |

Miejsce I - Getin Bank

W rankingu zwyciężyło Konto Oszczędnościowe Getin Banku. Przez 12 miesięcy twoje oszczędności do kwoty 10 tys. zł będą oprocentowane stałą stawką 3,5 proc. Powyżej tej kwoty możesz skorzystać z promocji „Bonus za aktywności”, a twoje środki będą oprocentowane na 3 proc. w skali roku. Twój zysk po 3 miesiącach od jednorazowej wpłaty oszczędności wyniesie aż 64,26 zł.

| Żeby skorzystać z oferty 3,5 proc. na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku, wystarczy, że: |
| --- |
| - jesteś nowym klientem banku (od 01.05.2017 do 10.05.2018 nie miałeś konta osobistego w Getin Banku), - otworzysz konto osobiste (Konto Proste Zasady) i wyrazisz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych, - zadeklarujesz na nie wpływ wynagrodzenia, min. 1 000 zł miesięcznie. |

Miejsce II – Bank Pekao S.A. oraz T-Mobile Usługi Bankowe

Na drugim miejscu znalazły się dwa banki, które proponują oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym w wysokości 3 proc. *w skali roku. Po 3 miesiącach oszczędności wzrosną o ponad *60,87 zł. Poznaj szczegóły dotyczące tych rachunków.

Konto Oszczędnościowe Bank Pekao S.A.

Z Konta Oszczędnościowego Banku Pekao S.A. skorzystasz pod warunkiem, że posiadasz lub założysz konto osobiste w tym banku. Dzięki temu twoje oszczędności do kwoty 20 tys. zł *(limit dla posiadaczy Konta Przekorzystnego) zyskają atrakcyjne oprocentowanie przez rok. W przypadku klientów, którzy korzystają z Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego limit kwoty wynosi nawet *100 tys. zł przez ponad pół roku.

Jeżeli jesteś zainteresowany tym rachunkiem, warto się pospieszyć, ponieważ oferta promocyjna dostępna jest tylko do 29.09.2018 roku.

Konto Oszczędnościowe T-Mobile Usługi Bankowe

Kolejne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku to propozycja T-Mobile Usługi Bankowe. Oferta dotyczy środków do kwoty 50 tys. zł przez okres 92 dni.

Miejsce III – Alior Bank oraz Bank Millennium

Trzecie miejsce zajęły rachunki oszczędnościowe oprocentowane stawką 2,70 proc. w skali roku. W ich przypadku zarobisz 54,77 zł.

Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Bank

Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku to jedna z nielicznych ofert w zestawieniu, w przypadku której nie musisz zakładać konta osobistego. Skierowana jest do osób wpłacających na konto nowe środki. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące i dotyczy środków do 100 tys. zł.

Konto Oszczędnościowe Profit Bank Millennium

Konto oszczędnościowe w Banku Millennium założysz podczas zawierania umowy o konto osobiste (Konto 360°). Możesz na nie wpłacić nawet 100 tys. zł i przez 3 miesiące cieszyć się wysokim (2,7 proc.) oprocentowaniem swoich oszczędności.

Chcesz wiedzieć, co oferują inne banki? Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe, które znalazły się w czołówce wrześniowego rankingu.

Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2018
Miejsce Nazwa banku i konta Oprocentowanie nominalne Zysk (po podatku)
1 *Getin Bank * Konto Oszczędnościowe1 3,50% 64,26 zł załóż konto
2 Bank Pekao S.A. Konto Oszczędnościowe2 3,00% 60,87 zł załóż konto
2 *T-Mobile Usługi Bankowe * Konto Oszczędnościowe3 3,00% 60,87 zł załóż konto
3 *Alior Bank * Konto Mocno Oszczędnościowe4 2,70% 54,77 zł załóż konto
3 *Bank Millennium * Konto Oszczędnościowe Profit5 2,70% 54,77 zł załóż konto
4 *Santander Bank Polska * Konto Max Oszczędnościowe6 2,50% 50,71 zł załóż konto
4 *Credit Agricole * Rachunek Oszczędzam „Na start”7 2,50% 50,71 zł załóż konto
4 *ING Bank Śląski * Otwarte Konto Oszczędnościowe8 2,50% 50,71 zł załóż konto
4 *Eurobank * Rachunek Oszczędnościowy Ekstra Zysk9 2,50% 50,71 zł załóż konto
5 *Nest Bank * Konto Nest Oszczędności10 2,25% 45,63 zł załóż konto

Ranking został przygotowany na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków. Dane aktualne na dzień 17.09.2018 roku.

1) Oprocentowanie 3,5 proc. w skali roku przez 12 miesięcy obowiązuje dla salda do 10 tys. zł, powyżej tej kwoty do 200 tys. zł możesz skorzystać z oferty 3 proc. w skali roku. Oferta dla nowych klientów wraz z kontem osobistym.
2) Oprocentowanie 3 proc. w skali roku obowiązuje dla salda do kwoty 20 tys. zł przez 365 dni z Kontem Przekorzystnym i do 100 tys. zł przez 180 dni z Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiż. Oferta dla nowych klientów.
3) Oprocentowanie 3 proc. w skali roku obowiązuje dla salda do 50 tys. zł przez 92 dni. Oferta dla nowych klientów wraz z kontem osobistym.
4) Oprocentowanie 2,7 proc. w skali roku obowiązuje dla salda do 100 tys. zł przez 4 miesiące. Oferta dla nowych środków.
5) Oprocentowanie 2,7 proc. w skali roku obowiązuje dla salda do 100 tys. zł przez 3 miesiące. Oferta dla nowych środków.
6) Oprocentowanie 2,5 proc. w skali roku obowiązuje dla salda do kwoty 200 tys. zł do dnia 31.01.2019 roku. Oferta dla nowych środków.
7) Oprocentowanie 2,5 proc. w skali roku obowiązuje dla salda do 100 tys. zł. przez 4 miesiące.Oferta wraz z kontem osobistym.
8) Oprocentowanie 2,5 proc. w skali roku obowiązuje dla salda do 100 tys. zł przez 4 miesiące.
9) Oprocentowanie 2,5 proc. w skali roku obowiązuje dla salda do 30 tys. zł przez 3 miesiące. Oferta dla nowych klientów wraz z kontem osobistym.
10) Oprocentowanie 2,25 proc. w skali roku obowiązuje dla salda do 50 tys. zł do końca miesiąca, w którym konto zostało otwarte oraz przez dwa kolejne pełne miesiące. Oferta wraz z kontem osobistym.

Każda forma odkładania pieniędzy, która pozwala na ich pomnażanie, jest lepsza niż gromadzenie ich w przysłowiowej „skarpecie”. *Konto oszczędnościowe to dobry wybór, gdy nie chcesz zamrażać pieniędzy na lokacie terminowej. *Banki, które uwzględniłam we wrześniowym rankingu, proponują najkorzystniejsze warunki i pozwolą ci realnie zarobić. W większości przypadków oferty kierowane są do nowych klientów lub do klientów wpłacających nowe środki i wymagają dodatkowo założenia konta osobistego. Plus jest jednak taki, że są to najczęściej darmowe lub po prostu dobre ROR, które być może pomogą ci zapanować także nad codziennymi finansami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
opiekunnestba...
4 lata temu
Szanowni Państwo, Nest Bank ma dla swoich Klientów kilka możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, które pozwoli zabezpieczyć przyszłość rodziny poprzez bezpieczne pomnożenie kapitału. Każdy nowy Klient może liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku). W naszej ofercie jest także konto Nest Rodzinne Oszczędności, które nie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i kosztami administracyjnymi (w tym z opłatami za wcześniejsze zakończenie oszczędzania). Korzystając z Nest Oszczędności mogą Państwo uzyskać, oprócz tradycyjnych odsetek, dodatkową Premię za długość okresu oszczędzania i liczbę posiadanych dzieci. Oferujemy także szeroką gamę lokat bankowych dla Klientów Nest Banku oraz dla osób, które nie mają u nas konta bankowego. Więcej na stronie banku nestbank pl/indywidualny/oszczednosci.html Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank pl
Majkel
4 lata temu
Ja nie wiem skąd biorą się ludzie którzy nabierają się na takie "oszczędności". Policzmy dla przykładu. Mam luzem milion złotych. Wrzucam na takie konto oszczędnościowe 3%. Po roku mam "zysk" 30000 złotych. Miesięcznie wychodzi to jakieś 2500. Dla osób które mają luzem milion to są grosze, a 99% osób nie ma takich pieniędzy. Już nie wspominając że i tak inflacja zje cały zysk. A najlepsze że bank zarabia na tym duuuużo więcej obracając naszymi pieniędzmi przez cały rok.
bobio
4 lata temu
A właściciel Getin Ba siedzi w Stanach, bo był ojcem chrzestnym Get Backu. Nałapał prowizji to się chowa.
Rumek
4 lata temu
Przy limicie 10k to dojazd do placówki w celu założenia konta jest droższe niż potencjalny zysk z odsetek.
jojo
4 lata temu
Morawiecki czekam na bank który w ciągu roku pozwoli wyjść oszczędzającym przynajmniej na ''zero ''/oprocentowanie lokat pokryje inflację /!!!!!!!!!!!!!! dotychczas wszystkie banki okradają klientów a nikt nie powiadamia prokuratury !