Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ranking
15.10.2018 11:01

Ranking kredytów przyjaznych przedsiębiorcom

Postanowiłem znaleźć kredyt przyjazny przedsiębiorcy. Taki, który nie tylko jest tani, ale również łatwo i wygodnie go uzyskać, a potem spłacić.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dodatkowe pieniądze pozwolą twojej firmie rozwinąć skrzydła. Możesz zainwestować w nowe materiały, zatrudnić lepszych pracowników czy kupić niezbędne oprogramowanie. Pewnie dobrze wiesz, że droga do kredytu firmowego zazwyczaj nie jest łatwa. Dlatego przygotowałem ranking kredytów przyjaznych przedsiębiorcom. Oprócz kosztu kredytu, oceniałem także dodatkowe udogodnienia, które sprawią, że kredyt będzie bardziej korzystny i z łatwością go spłacisz.

Jeśli prowadzisz firmę, to wiesz, że tylko rozwój pozwoli jej przetrwać. Konkurencja nie śpi i oferuje klientom nowe produkty, lepsze surowce, zachęca ich skuteczniejszą reklamą. Jeżeli nie chcesz zostać w tyle, to musisz inwestować.

Kredyt firmowy pewnie kojarzy ci się z wieloma formalnościami, skomplikowanym procesem i długim czasem oczekiwania na decyzję. Nie musi tak być! Postanowiłem znaleźć kredyt, który jest przyjazny przedsiębiorcy. Co to znaczy? Jest nie tylko tani, ale również łatwo i wygodnie go uzyskać, a potem spłacić. Sprawdź szczegóły!

##Najlepszy kredyt dla firmy – dla kogo?

Poprosiłem banki, aby przesłały mi oferty dla konkretnego kredytobiorcy. Założyłem, że zainteresowanym jest:

 • przedsiębiorca w wieku 35 lat,
 • firma działa od 18 miesięcy.
 • potrzebuje 200 tysięcy zł kredytu,
 • najbardziej zależy mu na możliwie najdłuższym okresie spłaty (pod uwagę wziąłem maksymalny możliwy okres kredytowania w poszczególnych bankach), a co za tym idzie – na niskich miesięcznych ratach,
 • jest zainteresowany kredytem bez zabezpieczeń i poręczycieli.

Firma nie ma zaległości wobec ZUS i US. Z Urzędem Skarbowym rozlicza się na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów. Jej roczne przychody to 800 tys. zł, a zysk netto – 100 tys. zł.

##Ranking kredytów dla firm - punktacja

Punkty w rankingu przyznawałem za:

 • maksymalny okres kredytowania (maksymalnie 7,5 pkt),
 • wysokość prowizji za udzielenie kredytu (maksymalnie 5 pkt),
 • oprocentowanie (maksymalnie 5 pkt),
 • czas oczekiwania na wstępną decyzję (maksymalnie 2,5 pkt),
 • możliwość dojazdu doradcy do klienta (2 pkt),
 • możliwość zmiany warunków w trakcie okresu kredytowania (2 pkt),
 • dodatkowe opcje, z których może skorzystać kredytobiorca (np. zmiana terminu spłaty raty, wakacje kredytowe) – maksymalnie 5 pkt.

Nie punktowałem miesięcznej raty i całkowitej kwoty do zapłaty. Wynikało to z tego, że prosiłem banki o podanie maksymalnego okresu spłaty dostępnego dla klienta z założeń. Porównanie rat dla kredytu spłacanego na różne okresy nie jest miarodajne. Wiadomo, że im krótszy okres, tym rata jest wyższa.

##I miejsce dla Nest Banku

Pierwsze miejsce w ranking zdobył BIZnest Kredyt dla Profesjonalistów od Nest Banku. Zwycięska oferta otrzymała 28,3 pkt.
Kredyt firmowy Nest Banku można spłacać nawet przez 12 lat. To jedyny bank w zestawieniu oferujący tak długi okres kredytowania. Klient z moich założeń może otrzymać kredyt oprocentowany na 6,20 proc. – bez prowizji za udzielenie finansowania.

Nest Bank oferuje również sporo udogodnień, które sprawią, że kredyt otrzymasz szybko i spłacisz wygodnie:

 • wstępną decyzję kredytową otrzymasz w 5 minut,
 • doradca banku dojedzie tam, gdzie ci wygodnie,
 • możesz zmienić warunki spłaty (m.in. zmienić strukturę zadłużenia)
 • wniosek szybko autoryzujesz SMS-em,
 • gdy będziesz miał pilniejsze wydatki, możesz bezpiecznie skorzystać z wakacji kredytowych,
 • możesz dostosować dzień spłaty raty do swojej sytuacji.

A dodatkowo Nest Bank przygotował jeszcze dla ciebie dwa korzystne bonusy.

Bank zwróci ci pierwszą ratę po roku obsługi kredytu. Możesz więc zaoszczędzić przykładowo 2 178 zł, a maksymalnie nawet ok. 7 tysięcy. Z tej opcji możesz skorzystać, jeśli będziesz aktywnie korzystał z BIZnest Konta (zapewnisz na nie co miesiąc wpływy w kwocie co najmniej 10 proc. kwoty przyznanego kredytu), będziesz płacił z niego składki ZUS i zaliczki na podatek, terminowo spłacał raty kredytu oraz wyrazisz zgodę marketingową.

Jeśli nie ma cię w internecie, to znaczy, że nie istniejesz. Dlatego warto inwestować w reklamę w internecie. Wraz z kredytem otrzymasz od Nest Banku 1 000 zł na reklamę w Google. Specjaliści od reklamy w Google przeanalizują dotychczasowe działania twojej firmy w internecie, opracują i uruchomią kampanię reklamową, odpowiednią do potrzeb twojego biznesu. Dodatkowo będą na bieżąco optymalizować działania, żeby przynosiły jak najlepsze efekty i be?dą cię regularnie informować o przebiegu i skuteczności twojej kampanii. Jeśli chcesz dostać 1 000 zł na reklamę w Google wystarczy, że poinformujesz o tym podczas podpisywania umowy kredytu. Możesz też zdecydować się na to w terminie 60 dni od podpisania umowy. Skontaktuje się z tobą specjalista od reklamy w Google i umówi na rozmowę o twoich oczekiwaniach dotyczących reklamy w internecie. Jeżeli po rozmowie zdecydujesz się na uruchomienie kampanii, zostaniesz poproszony o zainwestowanie 100 zł, twojego wkładu w działania.

##II miejsce dla ING Banku Śląskiego

Drugie miejsce w zestawieniu i 19,4 pkt zdobył ING Bank Śląski i jego Szybka pożyczka dla Przedsiębiorców w opcji bez prowizji (Bank przysłał do nas również ofertę z prowizją, ale ze względu na wyższe koszty znalazła się na 4. miejscu). Jej oprocentowanie wynosi 9,79 proc. i możesz ją spłacać przez maksymalnie 10 lat. Bank poinformuje cię, czy dostałeś pożyczkę już w 48 godzin. Jeśli otrzymasz dodatkowy zastrzyk gotówki, to możesz bezpłatnie spłacić kredyt wcześniej.

Podobnie jak w Nest Banku, tak w ING Banku Śląskim możesz zmienić dzień, w którym będziesz spłacać ratę. Na podpisanie umowy możesz umówić się z doradcą w dowolnym miejscu – nie musisz przychodzić do banku.

##III miejsce dla BOŚ Banku

Na trzecim miejscu znalazł się Kredyt dla firmy oferowany przez BOŚ Bank. Oferta ta otrzymała 19,2 pkt. Kredyt możesz spłacać przez maksymalnie 8 lat. Jego oprocentowanie to 6,52 proc. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. A decyzja o jego przyznaniu jestwydawana jest w 2 dni. Spraw związanych z kredytem nie musisz załatwiać w oddziale – doradca z banku przyjedzie do twojej firmy. W trakcie okresu kredytowania możesz też termin spłaty raty.

Ranking kredytów przyjaznych mikroprzedsiębiorcom
Poz. Bank Liczba punktów Oprocentowanie prowizja Maksymalny okres *kredytowania *(w miesiącach)
1 Nest Bank 28,3 6,20% 0,00% 144 Sprawdź kredyt
2 ING Bank Śląski (0% prowizji) 19,4 9,79% 0,00% 120 Sprawdź kredyt
3 BOŚ Bank 19,2 6,52% 0,00% 96 Sprawdź kredyt
4 ING Bank Śląski (2,5% prowizji) 18,8 6,79% 2,50% 120 Sprawdź kredyt
5 mBank 17,7 7,66% 0,00% 84 Sprawdź kredyt
6 BGŻ BNP Paribas 17,4 6,71% 0,00% 84 Sprawdź kredyt
7 Alior Bank 17,1 6,15% 1,00% 120 Sprawdź kredyt
8 Bank Pekao SA 13,8 6,13% 2,00% 96 Sprawdź kredyt
9 Idea Bank 13,7 7,29% 2,99% 96 Sprawdź kredyt
10 Raiffeisen Polbank 13,4 5,64% 2,50% 72 Sprawdź kredyt

Wyniki rankingu pokazują, że banki zabiegają nie tylko o klientów indywidualnych, ale też o prowadzących działalność gospodarczą. Co ważne, zabiegają nie tylko ceną kredytu, a tak jak zwycięzca rankingu atrakcyjnymi opcjami dodatkowymi.

Jeżeli więc chcesz rozwijać swoją firmę i potrzebujesz finansowania, weź pod uwagę nie tylko koszty kredytu. Wybierz taką ofertę, która dopasuje się do potrzeb twojego biznesu, a dodatkowo tak jak Nest Bank zaoferuje dodatkowe korzyści – zwrot pierwszej raty i środki na reklamę internetową. To bonusy, które przełożą się na twoje realne zyski. To, co? Daj sobie szansę na rozwój i weź dobry kredyt.

Jak powstał ranking?

Ranking przygotowałem na podstawie ofert przysłanych przez banki (ankiety z zapytaniem o ofertę dla klienta z założeń wysłałem do 18 banków). Wypełnione ankiety dostałem 11 ofert od 10 banków (jeden przysłał 2 warianty). W rankingu znalazły się banki, które przysłały wypełnione ankiety do 1 października 2018 r.

Punkty przyznawałem następująco:

- maksymalnie 7,5 pkt za najdłuższy możliwy okres kredytowania,
- maksymalnie 5 pkt za najniższą prowizję za udzielenie kredytu,
- maksymalnie 5 pkt za najniższe oprocentowanie kredytu,
- do 2,5 pkt za najkrótszy czas oczekiwania na wstępną decyzję kredytową (do 1 godziny),
- 2 pkt za możliwość dojazdu doradcy do klienta,
- 2 pkt za możliwość zmiany warunków w trakcie okresu kredytowania,
- maksymalnie 5 pkt za dodatkowe opcje.

Tagi: ranking, najważniejsze
Źródło:
direct.money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-10-2018

MaciejDla mnie wszystkie warunki kredytowe w róznych bankach sprawdzał pośrednik kredytowy z galerii finansowej dzięki temu mogłem kupić nowe maszyny do … Czytaj całość

15-10-2018

wiedzącyKredyt przyjazny przedsiębiorcom ??? Niema czegoś takiego u nas !!!

15-10-2018

SławekŻycie na kredyt, biznes na kredyt, a potem pogrzeb, też na kredyt

Rozwiń komentarze (11)