Notowania

cop21
26.04.2016 07:31

Redukcja CO2. Polska przeszkoli specjalistów z pochłaniania emisji przez lasy

Minister środowiska Jan Szyszko mówi, że podczas spotkania zostaną wytyczone kierunki i możliwości pomiaru pochłaniania dwutlenku węgla na skutek celowej działalności gospodarczej człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Maria Różański/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Na zaproszenie ministra środowiska do Polski przyjeżdża 20 specjalistów na szkolenie z pochłaniania emisji dwutlenku węgla przez lasy. W wydarzeniu mają wziąć udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, a także goście ze Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii czy Słowacji. To jedno z ustaleń konferencji klimatycznej COP21, która odbyła się w Paryżu w grudniu 2015 roku.

Uzgodniono tam, że nie tylko redukcja emisji CO2 jest ważna dla klimatu, ale również jego pochłanianie. Minister środowiska Jan Szyszko mówi, że podczas spotkania zostaną wytyczone kierunki i możliwości pomiaru pochłaniania dwutlenku węgla na skutek celowej działalności gospodarczej człowieka.

Lasy Państwowe w 2017 roku mają rozpocząć prowadzenie tak zwanych "leśnych gospodarstw węglowych". Chodzi między innymi o sadzenie odpowiednich gatunków drzew, prowadzenie hodowli lasu i kontrolę gleb.

Zobacz także: Polskie lasy w liczbach

Tagi: cop21, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz