Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Referendum w sprawie JOW-ów będzie kosztować 100 mln zł

0
Podziel się:

Pieniądze na referendum będą pochodzić z rezerwy w budżecie na przeprowadzenie wyborów i referendów.

Warszawa, 17.06.2015. Bronisław Komorowski podczas wygłaszania </br>oświadczenia w Pałacu Prezydenckim
Warszawa, 17.06.2015. Bronisław Komorowski podczas wygłaszania </br>oświadczenia w Pałacu Prezydenckim (PAP/Jacek Turczyk)
bELfWkbp

Na 100 mln zł ocenił koszty przeprowadzenia jednodniowego referendum ogólnokrajowego Krzysztof Lorentz z Krajowego Biura Wyborczego. Prezydent w środę zdecydował o zarządzeniu referendum m.in. ws. JOW-ów.

- Koszty ogólnokrajowego, jednodniowego referendum to szacunkowo ok. 100 mln zł - powiedział dyrektor zespołu Kontroli Finansowania Partii Politycznych i Kampanii Wyborczych w Krajowym Biurze Wyborczym Krzysztof Lorentz. Dodał, że koszt jednodniowego referendum jest zbliżony do kosztów pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Zaznaczył, że pieniądze na referendum będą pochodzić z rezerwy w budżecie na przeprowadzenie wyborów i referendów.

bELfWkbr

W rezerwie celowej budżetu państwa na 2015 r. zaplanowano blisko 356 mln zł na przeprowadzenie m.in. wyborów prezydenckich, parlamentarnych, ewentualne wybory przedterminowe, uzupełniające, referenda. Pod koniec marca KBW informowało, że na majowe wybory prezydenckie - pierwszą i ewentualną drugą turę głosowania - przeznaczono 166,4 mln zł.

Referendum odbędzie się 6 września. Ma dotyczyć JOW-ów, finansowania partii i systemu podatkowego. Polacy mają odpowiedzieć na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu RP"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

Czytaj więcej w Money.pl

bELfWkbS
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)