Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Koniec długich reklam na YouTube

12
Podziel się:

- Decyzja ta wpłynie pozytywnie zarówno na użytkownikach, jak i reklamodawcach – przekonuje oficjalnym oświadczeniu w rzecznik Google.

Koniec długich reklam na YouTube
(Flickr.com/Rego-d4u.hu/(CC BY-SA 2.0))

Od 2018 roku mają zniknąć długie, 30-sekundowe reklamy, których nie można pominąć. Google, do którego należy YouTube, chce się skupić na mniej inwazyjnych formach reklamy.

- Decyzja ta wpłynie pozytywnie zarówno na użytkowników, jak i na reklamodawców – przekonuje oficjalnym oświadczeniu w rzecznik Google.

Jak podaje brytyjski serwis Campaignlive, nie oznacza to jednak, że YouTube pozwoli na pominięcie każdej reklamy. Zostanie przy krótszych formach: 20-sekundowej 15-sekundowej.

Wycofanie się z półminutowych spotów może też doprowadzić, zdaniem Spidersweb, do wyświetlania większej liczby 6-sekundowych klipów. Przypomnijmy, że YouTube wprowadził ten format w ubiegłym roku. To tak zwane "Bumper ads". 6-sekundowe spotów nie pominie się również na urządzeniach mobilnych.

Jak podaje Businessinsider.com, YouTube wraz wyszukiwarką Google były motorami wzrostów dla całej grupy - wynika z danych z IV kwartał. To zdaniem analityków odzwierciedla dominację Google'a na rynku reklamy internetowej.

Google Inc., podstawowy przedmiot działalności spółki, odnotował aż 25,8 mld dol. przychodu z reklam dzięki produktom: Android, Chrome, Maps, YouTube, Google Play, Google Cloud,

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
MrS
7 lat temu
Żeby jeszcze z tych reklam były faktyczne zyski dla twórcy w Polsce...teraz to śmiech
ffffrrgtergtt...
7 lat temu
jnfnhfnhgfngjgjghmghmghmghmkym,hj,lyukyukukhyukuljmnhjm,hj,j,lui.lilkljk,.k.kijli.;iljjkj,ljk,.jk,.k.k.lklk,.,.j,kl;j.j.jk.jvgfcbfnmhmhjm,ghmhj,khjkukj,jk.jkljukykhj,kyukjhkhjmkhj,kjkuklulki;.ljkuklululju.ljuljlhykyukhyujkyjkghmkyuhjk
S1234
7 lat temu
Reklamy? Jakie reklamy? Ad-block!
ls maniu
7 lat temu
Ludzie toż Adblocka można zainstalować i nie będzie żadnych reklam wogle nawet tych obrazkowych kwadratowych na YT to jest znane od wielu lat ja mam adblocka i jest super
szym
7 lat temu
Reklamy mogą być ale maksymalnie 10-15 sekundowe. To nie TV gdzie długie reklamy mają sens. W sieci liczy się szybkość!