Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowy rok portu lotniczego Gatwick

0
Podziel się:

Lotnisko Gatwick ustanowiło nowy rekord w dziedzinie liczby pasażerów obsłużonych w ciągu roku przez port lotniczy z jednym pasem startowym - wynika z oficjalnych danych udostępnionych przez zarząd obiektu.

Rekordowy rok portu lotniczego Gatwick
(Jarrett Campbell/Flick.com)
bEJfMtuJ

Lotnisko Gatwick (na zdj.) ustanowiło nowy rekord w dziedzinie liczby pasażerów obsłużonych w ciągu roku przez port lotniczy z jednym pasem startowym - wynika z oficjalnych danych udostępnionych przez zarząd obiektu.

W 2015 r. podlondyńskie port obsłużył 40,3 mln pasażerów. To najlepszy wynik spośród wszystkich portów lotniczych z jednym pasem startowym na całym świecie.

W grudniu 2015 r. na Gatwick odprawiono 2,7 mln podróżnych. W ujęciu rocznym stanowi to wzrost o 4,7 proc., czyli o 120.578 odpraw. Tym samym dla lotniska był to grudzień z największym ruchem pasażerskim w historii - a także, jak zauważył dyrektor wykonawczy Stewart Wingate, 34. miesiąc z rzędu, w którym odnotowano wzrost ruchu pasażerskiego.

bEJfMtuL

Przeciętne obłożenie samolotów startujących z drugiego najruchliwszego portu lotniczego aglomeracji londyńskiej wyniosło w ubiegłym roku 78,5 proc.

bEJfMtvm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)