Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Relacje Rosja-Zachód. Miedwiediew stawia warunki

0
Podziel się:

Premier Rosji powiedział, że w celu przezwyciężenia problemów w stosunkach potrzebne jest zniesienie sankcji.

Relacje Rosja-Zachód. Miedwiediew stawia warunki
(kremlin.ru)
bEIVyuBN

Premier Rosji powiedział, że w celu przezwyciężenia problemów w stosunkach z Zachodem potrzebne jest zniesienie sankcji. Wyraził też oczekiwanie, że umocni się kurs rosyjskiej waluty.

Miedwiediew mówił o tym w Birmie, na szczycie 10 państw członkowskich Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). Media rosyjskie odnotowały jego kilkuminutową rozmowę z prezydentem USA Barackiem Obamą po zakończeniu szczytu.

W wypowiedzi dla dziennikarzy rosyjski premier podkreślił, że należy "zrezygnować z sankcji i przejść w stosunkach do zwykłego trybu pracy, do normalnych, spokojnych, produktywnych rozmów". Wyraził przekonanie, że im prędzej zachodnie sankcje zostaną cofnięte, tym lepiej, i ocenił, że nie przynoszą one żadnych korzyści.

bEIVyuBP

Według Miedwiediewa pierwszy krok w stronę poprawienia stosunków amerykańsko-rosyjskich powinny zrobić USA. Premier Rosji oświadczył też, że oczekuje, iż rubel ostatecznie umocni się, gdy gospodarka odnajdzie "punkt równowagi".

W szczycie ASEAN wzięło udział prawie 20 szefów państw i rządów z dziesięciu krajów regionu.

Czytaj więcej w Money.pl
USA i UE uderzą w Rosję kolejnymi sankcjami? Przyjęte przez prezydenta USA dekrety pozwalają na szybkie i łatwe rozszerzenie listy osób czy firm objętych karami. Podobne prawo ma też UE.
Barack Obama zmienia strategię. Przełom? Barack Obama poprosił doradców o rewizję dotychczasowej polityki.
Rosja wstrzymuje import kolejnego produktu Moskiewskie media poinformowały, że powodem wprowadzenia zakazu są ujawnione naruszenia norm.
bEIVyuCq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)