Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Relacje Seul-Pjongjang. Krok w stronę negocjacji

0
Podziel się:

Korea Południowa ponownie apeluje do komunistycznej Północy o wznowienie rozmów i deklaruje elastyczność w sprawie ich tzw. formatu.

Relacje Seul-Pjongjang. Krok w stronę negocjacji
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)

Kolejny krok w stronę bezpośrednich negocjacji pomiędzy krajami. Korea Południowa ponownie apeluje do komunistycznej Północy o wznowienie rozmów i deklaruje elastyczność w sprawie ich tzw. formatu.

Przywódca komunistycznej Północy Kim Dzong Un w noworocznym orędziu zasugerował możliwość powrotu do bezpośrednich rozmów z Południem, nawet na najwyższym szczeblu.

Korea Południowa pozytywnie zareagowała na te deklaracje, dodając, że nie ogranicza _ formatu _ spotkania przedstawicieli obydwu państw koreańskich. Władze w Seulu chcą przede wszystkim dialogu w sprawie wznowienia programu łączenia rodzin rozdzielonych po wojnie koreańskiej.

Pjongjang uważa, że plany przeprowadzenia przez Koreę Południową i USA dorocznych manewrów wojskowych wprowadzają w relacje obydwu Korei _ element nieufności _. Południowokoreańskie władze deklaruję jednak, że nie ma mowy o odwoływaniu ćwiczeń, a Północ nie powinna uzależniać od tego perspektyw negocjacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińscy separatyści ostrzelali... separatystów W wymianie ognia między rywalizującymi ze sobą ugrupowaniami bojowników zginął lider jednej z grup.
Nowa taktyka przemytników imigrantów Statek handlowy z 450 osobami przybił do portu w Kalabrii na południu Włoch.
Chciał przekroczyć granicę. Zastrzelili go Żołnierze otworzyli ogień do trzech mężczyzn, gdy ci próbowali sforsować graniczny płot i przedostać się na terytorium Egiptu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)