Notowania

remont
22.05.2015 18:55

Remont Mostu Łazienkowskiego. Drogowcy chcą przeciąć go w pół

Strawiony przez pożar Most Łazienkowski będzie przecięty na pół. Pierwszy fragment o długości 60 metrów i wadze 600 ton od strony lewego brzegu Wisły zostanie odcięty w sobotę - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(masti/Wikimedia (CC BY-SA 2.5))

Pierwszy fragment o długości 60 metrów i wadze 600 ton od strony lewego brzegu Wisły zostanie odcięty w sobotę - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie (ZDM). Cała operacja będzie trwała około 4 dni. Most jest remontowany pop lutowym pożarze.

Wykonawca robót będzie opuszczać most z prędkością około 10 cm na godzinę. Przez pewien czas część przeprawy będzie podwieszona do stalowych rur, następnie za pomocą szesnastu siłowników konstrukcja będzie opuszczana.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się operacja opuszczania 600 tonowego elementu mostu od strony prawego brzegu Wisły. To niejedyne prace, które toczą się na obiekcie. Skuwany jest beton z podpór mostu, które zostaną wzmocnione. ZDM zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Wykonawcą remontu wartego ponad 104 mln zł jest firma Bilfinger Infrastructure. Most ma być przejezdny do końca października tego roku. Miasto zdecydowało o remoncie, mocno nadszarpniętej zębem czasu przeprawy, po jej pożarze w połowie lutego tego roku.

Żywioł spowodował, że most został wyłączony z ruchu. Był to dotkliwy cios w komunikację stolicy, gdyż mostem przejeżdżało ponad 100 tys. pojazdów na dobę.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/m335569.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spalony-most-lazienkowski-wybor-jego,237,0,1745645.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Remont Łazienkowskiego jeszcze w kwietniu Wykonawca mostu możemy poznać jeszcze przed świętami - przyznają władze Warszawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/m318348.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/piec-firm-chce-budowac-poludniowa-obwodnice,100,0,1694308.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oni chcą budować obwodnicę Warszawy Firmy złożyły oferty w przetargu na budowę fragmentu południowej Obwodnicy Warszawy wraz z nowym mostem przez Wisłę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/m313139.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/robyg-inwestuje-w-infrastrukture-warszawy,200,0,1678024.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Robyg inwestuje w infrastrukturę Warszawy Grupa sfinansuje park na warszawskiej Woli i przekaże nieodpłatnie na rzecz miasta.
Tagi: remont, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz