Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polski Fundusz Rozwoju rozważa sprzedaż akcji Banku Pekao

Polski Fundusz Rozwoju rozważa sprzedaż akcji Banku Pekao

Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Polski Fundusz Rozwoju rozważy sprzedaż swojego pakietu akcji Banku Pekao SA na GPW - poinformował Paweł Borys, prezes PFR.

- Należy rozważyć taki sposób wyjścia w ciągu 3-5 lat. Sprzedaż całego pakietu 12,8 proc. na giełdzie i pozostawienie pakietu kontrolnego PZU, a resztę jako free-float ("luźną" gotówkę do dyspozycji - przyp. red.) to dobry pomysł - powiedział.

Zapytany, czy do sprzedaży przeznaczony byłby cały posiadany przez PFR pakiet akcji Pekao, Borys powiedział: "Trudno powiedzieć, co będzie za 3 lata, ale musimy myśleć o strategii wyjścia".

PFR posiada 12,8 proc. akcji banku Pekao, zaś PZU 20 proc. Instytucje potwierdziły zakup akcji Pekao od włoskiego UniCredit 8 grudnia 2016 roku. Było to równoznaczne ze spełnieniem planu rządu, który zapowiadał repolonizację banków działających w Polsce.


PAP
Czytaj także
Polecane galerie
guru giełdowy
2017-03-24 18:22
oczywiście, trudno przewidzieć, kiedy i jaką decyzję podejmie kaczyński, guru giełdowy i w ogóle słońce karpat
AdamS
2017-03-03 18:35
Banki to instytucje które dając pieniądze ubezwłasnowalniają konsumentów i firmy przejmując przy tym nadzór nad częścią gospodarki, Taka historia jak na dzikim zachodzie osadnicy i głupi Indianie. Tymi Indianami jesteśmy my uwiązani przewartościowanymi kredytami. Szlag mnie trafia jak patrzę na ten pseudo postęp który przyszedł z zachodu.
Wał esa
2017-03-03 15:36
Oddać Rydzykowi w darze. on uratuje bank, jak stocznię.
Pokaż wszystkie komentarze (38)