Notowania

Przejdź na

Repolonizacja mediów. Sellin: "wczesną jesienią projekt ustawy dekoncentracyjnej"

Rząd PiS martwi "nadmierny monopol medialny", zwłaszcza na rynku prasowym. - Wczesną jesienią projekt ustawy dekoncentracyjnej powinien być gotowy do procedowania - zapowiedział w piątek wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

W jego ocenie jest bowiem "realny problem w Polsce", jeśli chodzi o koncentrację mediów. - Błędy ostatnich 25 lat polegają m.in. na tym, że dopuszczono do nadmiernej koncentracji kapitału w niektórych obszarach medialnych, w tym również kapitału zagranicznego - powiedział wiceminister w piątek w tv.rp.pl. Wskazał, że chodzi głównie o kapitał niemiecki na rynku prasowym.

- W związku z tym w normalnym kapitalistycznym państwie z monopolami się walczy. Jeżeli jest zagrożenie jakimiś monopolami, albo nadmiarem potencjału, to trzeba po prostu z tym walczyć - stwierdził wiceszef resortu kultury.

Schetyna wzywa do niepłacenia abonamentu. Oto zaległości Polaków

Zaznaczył jednocześnie, że nie jest upoważniony, aby przedstawiać w tej chwili szczegóły tego projektu.

Sellin zapowiedział, że gdy tylko projekt ustawy wyjdzie z resortu kultury zostanie zaprezentowany też Kancelarii Prezydenta. - Zadbamy o to, aby na etapie, w którym ustawa wyjdzie z rządu, wyjdzie z mojego ministerstwa i pójdzie do Sejmu, żeby pan prezydent szczegóły tej ustawy już znał - powiedział wiceminister.

Tagi: repolonizacja mediów, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-08-2017

towarzysz CzabańskiRepolonizacja, czyli wszystkie media w ręce pisiej sekty? Śmierdzi mi tu komuną, ale wiadomo, że PiS = PRL bis.

18-08-2017

NIEbezprawiu na bezprawieWczesna jesię powiadasz ,tak no tak Wasza przygoda z 'ala rządzeniem będzie dobiegała końca !!!

18-08-2017

PolakJakie są metody PiSokomunistów? Po dojściu Putina do władzy jedną z pierwszych strategicznych decyzji było opanowanie przez Kreml wszystkich głównych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (58)