Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reprywatyzacja w Polsce. Prawie połowa Polaków za przyjęciem ustawy

14
Podziel się:

Przeciwników ustawy jest ponad dwa razy mniej - 20 proc., a 30 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Reprywatyzacja w Polsce. Prawie połowa Polaków za przyjęciem ustawy
(Lukas Plewnia/wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że Sejm powinien przyjąć ustawę reprywatyzacyjną - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego na jego portalu przez grupę Ariadna.

Przeciwników ustawy jest ponad dwa razy mniej - 20 proc., a 30 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

"Wyniki badań zaskakują" - pisze dziennik. "Reprywatyzacja nie była nigdy popularnym tematem, tym bardziej, że krąg osób, które potencjalnie mogłyby na niej skorzystać jest niewielki".

Przyczyn zmiany takiego stanu rzeczy należy upatrywać zdaniem dziennika "w nagłośnieniu nieprawidłowości związanych z procesami zwrotu majątków i wynikły z tego polityczny kryzys w Warszawie. Mogło to przekonać ankietowanych, że problem powinien zostać raz na zawsze rozwiązany uchwaleniem przez parlament specjalnej ustawy".

"Na razie droga do tego daleka. PO zgłosiła projekt ustawy reprywatyzacyjnej, ale dotyczy on tylko Warszawy. PiS zajęło wyczekującą postawę" - pisze dziennik.

"Postulat zwrotu w całości lub części majątków b. właścicielom cieszy się największym poparciem wśród elektoratu Kukiz'15 (80 proc. "za" wśród zwolenników tej partii). Pomysł popularny jest także wśród wyborców PO, PSL i Nowoczesnej" - podsumowuje gazeta.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
Victor-imię u...
7 lat temu
Wszystkie prywatne budynki muszą zostać oddane właścicielom. Oczywiście po odliczeniu kosztów poniesionych przez społeczeństwo w czasie 70 lat Należy oczywiście ustalić miejsce dla właścicieli zajmujących lokale . Osoby te musimy otoczyć właściwą seniorom należną opiekę.
trzeźwy
8 lat temu
powinny zapłacić po cenie rynkowej za m2
Włodek
8 lat temu
W moim przypadku SKARB PAŃSTWA kontynuje okupację naszej ziemi ,która trwa od 1939 (rodziny polskiej) .HAŃBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gabi
8 lat temu
Ilu ślązaków zostało wywłaszczonych pod budowe blokowisk dla komunistycznych imigrantow z polski. Ale Ustawa ma być tylko dla warszawki. pasożyty warszawskie wiedzą jak być równiejszym.
Realista
8 lat temu
Gdzie ten był robiony sondaż i ilu dupków brało w nim udział !? Aż tylu chyba nie liczy na kasę. Żadnych odszkodowań !! Doprowadzili Polskę przedwojenną do ruiny, a dziś po raz kolejny mam płacić tym darmozjadom !? Sprzeciw !