Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rewolucja u producenta patyczków higienicznych. To koniec plastiku

0
Podziel się:

W ten sposób koncern zareagował na apele ekologów.

Rewolucja u producenta patyczków higienicznych. To koniec plastiku
(Bartosz Chochołowski)

Amerykański gigant Johnson&Johnson kończy z produkcją plastikowych patyczków higienicznych. To odpowiedź na apele ekologów zaniepokojonych zanieczyszczeniem oceanów.

Jeszcze przed końcem 2016 roku amerykański koncern Johnson&Johnson przestanie produkować patyczki higieniczne z plastiku. Taką zapowiedź przytacza na swojej stronie internetowej dziennik "The Telegraph".

Skąd taka zapowiedź jednej z największych na świecie firm na rynku produktów do higieny osobistej? Otóż plastikowe patyczki stały się poważnym zagrożeniem dla zwierząt żyjących w morzach i oceanach. Jak przypomina gazeta, wiele osób wbrew apelom producentów pozbywa się patyczków "spuszczając je w toalecie". Te często nie są wyłapywane przez oczyszczalnie ścieków i kończą w zbiornikach wodnych.

Dlatego zgodnie z zapowiedzią, plastik zostanie zastąpiony materiałami, które szybciej ulegają biodegradacji, np. papierem.

Aby zobrazować skalę problemu, gazeta przytacza wypowiedzi ekologów o tym, że tylko na jednej ze szkockich plaż znaleźli oni ponad 13 tysięcy patyczków higienicznych, które zostały "wyrzucone" z wody.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)