Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Robert Biedroń o aferze reprywatyzacyjnej: za tę sytuację wszyscy są współodpowiedzialni

128
Podziel się:

- Umówiłem się z mieszkańcami mojego miasta na coś bardzo ważnego. Na długotrwały monogamiczny związek bez skoków w bok i zamierzam słowa dotrzymać - mówi prezydent Słupska Robert Biedroń

Robert Biedroń o aferze reprywatyzacyjnej: za tę sytuację wszyscy są współodpowiedzialni
(wp.tv)
bEJLrOPp

- Ustawa reprywatyzacyjna to jest poważny problem, który nie został rozwiązany przez 27 lat. Sprowadzanie tego tylko i wyłącznie do populistycznej, pełnej emocji, a pozbawionej konkretów nagonki na panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz niczego nie rozwiązuje - mówi prezydent Słupska Robert Biedroń. Jak przekonuje, to co dzieje się dzisiaj w Warszawie wokół Hanny Gronkiewicz-Waltz nie wróży dobrze rozwiązaniu sprawy wokół której ta afera wybuchła.

W ocenie Roberta Biedronia jedynym rozwiązaniem jest stworzenie dobrej ustawy reprywatyzacyjnej, na którą czekamy już 27 lat. - Nie zrobił tego żaden rząd. Łącznie z politykami, którzy dzisiaj rzucają się do gardła Hannie Gronkiewicz-Waltz, kąsają, krew się leje, a przecież oni są też współwinni. Za tę sytuację wszyscy są współodpowiedzialni. Dziś mamy tylko małą ustawę reprywatyzacyjną, którą – uwaga - zaproponowała Hanna Gronkiewcz-Waltz.

bEJLrOPr

Jak powinna wyglądać ta ustawa? – Musi posiadać dwa ważne elementy. Po pierwsze, nie będzie dużym uszczerbkiem dla budżetu państwa. Po drugie, będzie odpowiadał na poważne pytanie: co dalej z mieszkańcami kamienic, którzy dziś przez „czyścicieli” nazywani są wsadem mięsnym. I to będą dwa kluczowe problemy do rozwiązania. Jak? Mamy dziś parlamentarzystów, którzy się wymądrzają i wiedzą jak to zrobić - niech więc proponują.

Biedroń odniósł się też do sugestii, jakoby miał startować na prezydenta Warszawy.

- Umówiłem się z mieszkańcami mojego miasta na coś bardzo ważnego. Na długotrwały monogamiczny związek bez skoków w bok i zamierzam słowa dotrzymać - mówi prezydent Biedroń. W wywiadzie z money.pl polityk podkreśla, że jako prezydent piątego najbardziej zadłużonego miasta w Polsce ma za zadanie przede wszystkim ustabilizować jego finansową sytuację.

- Znamy wielu prezydentów i premierów z billboardów i widzieliśmy też jak oni skończyli, choć wielu ich już namaszczało i nazywało naszymi przyszłymi prezydentami, premierami. Pokora w polityce jest bardzo ważna - podkreśla Biedroń.

bEJLrOPS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(128)
NIEDONEK
5 lata temu
Biedroń zrównuje 2 lata 2005 -07 rządów PiS z 8 lat rządzenia PO z Biedroniem .
jerry.
5 lata temu
Panie Biedron odpowiedzialni w/g Pana sa wszyscy to znaczy nikt. Typowa komunistyczna mentalnosc.
Ola
5 lata temu
Większość kradła i robiła przekręty a teraz krzyczą łapać złodzieja. To dopiero zakłamanie. Nie ustawy są złe, tylko ich wykonawcy nieuczciwi.
bEJLrOPT
lolek
5 lata temu
ten pan to kto?
lolek
5 lata temu
Kto to ten pan Biedroń?
...
Następna strona