Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja i Polska po dwóch latach przerwy wznowiły rozmowy w sprawie nadzoru weterynaryjnego

0
Podziel się:

Polscy i rosyjscy eksperci skoncentrowali się na kwestiach związanych z monitorowaniem rozprzestrzeniania się w Europie afrykańskiego pomoru świń.

Rosja i Polska po dwóch latach przerwy wznowiły rozmowy w sprawie nadzoru weterynaryjnego
(Photoshot/Reporter)
bEJBlPqt

W Moskwie wznowiła pracę polsko - rosyjska grupa kontaktowa do spraw nadzoru weterynaryjnego.Jak poinformowała agencja TASS, w spotkaniu wzięli udział Główni Lekarze Weterynarii Rosji i Polski: Jewgienij Niepokłonow i Marek Pirsztuk.

Grupa kontaktowa ostatni raz zebrała się na wspólnym posiedzeniu dwa lata temu. Narastający konflikt związany z ciągłymi zastrzeżeniami stron rosyjskiej do jakości polskich produktów, a także ubiegłoroczne embargo nałożone przez Rosję na kraje Unii Europejskiej, nie sprzyjały utrzymywaniu kontaktów.

W trakcie pierwszego po przerwie spotkania, polscy i rosyjscy eksperci skoncentrowali się na kwestiach związanych z monitorowaniem rozprzestrzeniania się w Europie afrykańskiego pomoru świń. Strona rosyjska zaproponowała ograniczenie liczby dzikich świń, które są głównymi nosicielami tej choroby. Moskwa zwróciła uwagę na konieczność stworzenia strefy buforowej w obszarze największego zagrożenia, czyli na granicach: Polski, Białorusi i Litwy.

bEJBlPqv

Posiedzenie grupy kontaktowej będzie kontynuowane jesienią, najprawdopodobniej w Polsce. Wtedy przedstawiciele obu krajów omówią kwestie kontroli granicznych i elektronicznej certyfikacji produktów spożywczych.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/m327552.jpg ) ] (http://agrobiznes.money.pl/artykul/rosyjskie-sankcje-dzialaja-eksport-polskich,213,0,1732565.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polski eksport do Rosji spadł o połowę. Przez sankcje W okresie od sierpnia do końca grudnia 2014 roku polskie dostawy zostały zredukowane do jedynie 2,5 tys. ton wobec 214,7 tys. ton w analogicznych miesiącach roku 2013.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/m222567.jpg ) ] (http://agrobiznes.money.pl/artykul/eksport-jablek-do-indii-to-rynek-bez-dna--,37,0,1692197.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosjanie nie, to Hindusi zjedzą nasze jabłka Z powodu rosyjskiego embarga ministerstwo gospodarki pomaga rolnikom szukać innych rynków zbytu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/m307214.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/handel;z;rosja;wnosi;znacznie;wiekszy;wklad;do;polskiej;gospodarki;niz;niemiec;z;rosja,80,0,1588560.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sikorski o stratach w handlu z Rosją. "Będą" -_ Jesteśmy osiem razy więksi gospodarczo od Rosji. Razem z NATO jesteśmy 16 razy więksi _- przekonuje polski minister spraw zagranicznych.
bEJBlPqW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)