Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rosja uziemi NATO. Nie udostępni więcej Antonowów 124

Rosja uziemi NATO. Nie udostępni więcej Antonowów 124

Współpraca z koncernem Wołga-Dniepr trwała od 2006 roku. Fot. Dtom/CC BY 3.0/Wikimedia
Współpraca z koncernem Wołga-Dniepr trwała od 2006 roku.
Rosyjski koncern Wołga-Dniepr wraz z końcem roku nie przedłuży dzierżawy 10 krajom NATO swoich samolotów do strategicznych transportów. NATO ma poważny problem.

Już teraz sojusz transatlantycki ma ograniczone zdolności w transporcie lotniczym – podaje Deutsche Welle. Wciąż pozostaje w niedokończonej budowie europejski samolot transportowy A400M, dlatego państwa NATO muszą się posiłkować rosyjskimi Antonowami 124.

Z rosyjskich transportowców korzysta w sumie 10 państw Sojuszu - wśród nich Polska, Niemcy, czy Francja. Służą np. do transportu ciężkiego sprzętu, maszyn, czołgów czy śmigłowców.

W raporcie francuskiego parlamentu sprzed roku, który przywołuje DW, stwierdzono że francuska armia w zakresie transportu powietrznego jest "w wysokim stopniu uzależniona od rosyjskich i ukraińskich dostawców".

Armia marzeń wg. MON:

 

 

Współpraca z koncernem Wołga-Dniepr trwała od 2006 roku. Jednak, jak informuje DW, od 10 lat umowa dzierżawy Antonowów 124, była przedłużana o kolejny rok.

Wraz końcem bieżącego roku jednak nie zostanie już przedłużona – zapowiedział rosyjski koncern. Potwierdziło to również dowództwo NATO i zapowiada rozważenie alternatyw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

samoloty, nato, mon, transportowe, antonow 124
Czytaj także
Polecane galerie
antyklerykał
2018-04-22 09:22
z katofaszystami "państwa chrześcijańskiego NATO" dyktatora USA należy postępować ich metodami !!!!!!!!................"Przez pięć ostatnich lat coraz bardziej absurdalna propaganda przeciwko prezydentowi Baszarowi al-Asadowi i Syryjskiej Armii Arabskiej (SAA) posługuje się zarówno wcześniej uzgodnioną (na wzór rewolucji OTPORu) retoryką pokojowych protestów pod ostrzałem, jak i innym fałszywym słownictwem typu wojna domowa czy umiarkowani rebelianci. W obliczu kontynuacji interwencji, w ramach której coraz to nowi terrorystyczni i humanitarni aktorzy stale pojawiają się w teatrze sprzymierzonych z NATO szwadronów śmierci, warto prześledzić niektóre ważne zagadnienia związane z wojną w Syrii..........." Więcej w artykule Eva Bartlett: Dekonstrukcja narracji NATO o Syrii ." oraz "Jeffrey Sachs: Prawdziwe oblicze Amerykanów w Syrii"
Mirek
2018-04-22 08:40
Brawo Putin. Pokaz tym smrodom gdzie jest ich miejsce.
qq
2018-04-22 07:45
nie ma samolotów ,nie ma dolarów a NATO sobie poradzi ,NATO to nie rosja
Pokaż wszystkie komentarze (212)