Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja wesprze władze Syrii w walce z terroryzmem

0
Podziel się:

Syryjski minister powiedział, że spotkanie z Putinem było bardzo produktywne. Według niego prezydent Rosji potwierdził swą decyzję, by współpracować z władzami w Damaszku i z Asadem.

Rosja wesprze władze Syrii w walce z terroryzmem
(UN Geneva/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bECXYSrp

Rosja wesprze syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada w walce z terroryzmem na Biskim Wschodzie - oświadczył dziś szef MSZ Siergiej Ławrow. Rozmowy z Ławrowem oraz z prezydentem Władimirem Putinem przeprowadził w Moskwie szef MSZ Syrii Walid el-Mualim.

Na konferencji prasowej syryjski minister powiedział, że spotkanie z Putinem było _ bardzo produktywne _. Według niego prezydent Rosji potwierdził swą decyzję, by współpracować z władzami w Damaszku i z Asadem.

Ławrow na konferencji oświadczył, że Rosja podziela opinię, iż _ głównym czynnikiem w rozwoju sytuacji na Bliskim Wschodzie _ jest zagrożenie terrorystyczne. _ Rosja będzie nadal wspierać Syrię w walce z tym zagrożeniem _ - podkreślił.

bECXYSrr

Wypowiedzi te wskazują, że nie ma miejsca na kompromis w jednej z najbardziej spornych kwestii w konflikcie syryjskim - komentuje agencja Reutera. Rosja - przypomina Reuters - jest główną sojuszniczką Asada w trwającej niemal cztery lata syryjskiej wojnie domowej.

Ostatnia runda rozmów między Damaszkiem i opozycją załamała się w lutym. Głównym punktem spornym była przyszłość Asada w scenariuszach dotyczących rozwiązania konfliktu. Opozycjoniści syryjscy na uchodźstwie i popierające ich kraje zachodnie i arabskie nalegają, by ustąpił on ze stanowiska.

W Syrii wybuchły w marcu 2011 roku demonstracje przeciw rządom Asada, które przerodziły się w powstanie zbrojne. Sytuacja znacznie się pogorszyła, gdy dużą część terytoriów zajęły siły radykalnego Państwa Islamskiego.

Rosja stoi na stanowisku, że wobec postępów Państwa Islamskiego priorytetem powinna być walka z terroryzmem i że bez udziału Asada jest ona niemożliwa - wskazuje Reuters.

bECXYSrx

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m304507.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/usa;nalegaja;na;dokonczenie;wywozu;syryjskiego;arsenalu;chemicznego,26,0,1527322.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA nalegają na wywóz broni chemicznej
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m295316.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lawrow;znow;krytykuje;zachod;projekt;rezolucji;oderwany;od;realiow,141,0,1476493.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sergiej Ławrow znów ostro atakuje Zachód
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/207/m277967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rozpad;ukrainy;lawrow;ujawnia;stanowisko;mokswy,179,0,1462707.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rozpad Ukrainy? Jest stanowisko Rosji
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/253/m290045.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamach;w;wolgogradzie;putin;chylimy;czola;przed;ofiarami,131,0,1451395.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin wypowiada wojnę terrorystom
bECXYSrS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)