Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
02.12.2014 08:27

Rosja zatrzaśnie drzwi dla zagranicznych gości

Dokument zakłada stosowanie zasady wzajemności, w stosunku do obcokrajowców, pochodzących z krajów nakładających na Rosję sankcje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marc Veraart / Flickr (CC BY-ND 2.0))

Obywatele państw nieprzyjaźnie nastawionych do Rosji, mogą mieć kłopoty z otrzymaniem rosyjskich wiz. Według _ Rossijskoj Gaziety _, odpowiedni projekt ustawy został wniesiony do Dumy Państwowej.

Dokument zakłada stosowanie zasady wzajemności, w stosunku do obcokrajowców, pochodzących z krajów nakładających na Rosję sankcje.

Jak informuje rządowy dziennik, w pierwszej kolejności kłopoty z otrzymaniem rosyjskich wiz mieliby obywatele: USA, Unii Europejskiej, Kanady, Australii i Japonii. Jednocześnie projekt ustawy zakłada dodatkowe przywileje dla tych państw, które _ przyjaźnią _ się z Rosją.

_ Rossijskaja Gazieta _ podkreśla, że eksperci podzielili się w opiniach. Jedni twierdzą, że skoro w polityce liczy się siła, to należy budować kontakty międzynarodowe na zasadzie wzajemności, twardo odpowiadając na działania innych krajów.

Inni natomiast przypominają, że na razie żaden kraj na świecie nie wprowadził ograniczeń przeciwko wszystkim obywatelom Rosji, a jedynie w stosunku do konkretnych osób. Dlatego tego nie ma podstaw do uchwalania tak surowego prawa.

Czytaj więcej w Money.pl
Pokój w Doniecku? Na razie krwawe walki W dzisiejszych negocjacjach chodzi jednak o długoterminowe rozwiązanie, które pozwoli na późniejsze wycofanie wojsk ze strefy buforowej.
Tusk i Obama nie ustąpią Rosji. Uzgodnili... Jak podał Biały Dom, przywódcy wykluczyli złagodzenie sankcji, dopóki Rosja nie wdroży porozumienia z Mińska.
Samoloty z Rosji przy brytyjskiej granicy - _ Wyjątkowo agresywne sondowanie naszej przestrzeni powietrznej jest sprawą, która nas niepokoi _- powiedział minister spraw zagranicznych Philip Hammond.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz