Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosyjska gospodarka podupada

0
Podziel się:

Jej stan ma negatywny wpływ na sytuację gospodarczą wielu państw w regionie - stwierdził prezes Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Suma Chacrabarti.

Rosyjska gospodarka podupada
(PAP/EPA)

W tym roku bank zainwestuje na Ukrainie ponad miliard euro.

Prognozy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju przewidują, że w tym roku rosyjska gospodarka będzie w stagnacji i nie odnotuje wzrostu, zaś w przyszłym popadnie w recesję - powiedział Suma Chacrabarti.

Przedstawił on na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy sprawozdanie z działalności Banku. Słabnąca gospodarka rosyjska, która - jak stwierdził - już przed wprowadzeniem sankcji, była zdestabilizowana, negatywnie wpływa na kraje sąsiednie uzależnione od Moskwy - między innymi Armenię, Uzbekistan i Tadżykistan.

Sytuacja na Ukrainie - według prognoz - jest katastrofalna. Recesja w tym roku sięgnie 9%. Chacrabarti poinformował, że Europejski Bank wyda w tym roku miliard euro na wsparcie inwestycji na Ukrainie, zarówno państwowych jak i prywatnych.

Wesprze między innymi budowę terminalu naftowego w Odessie. Aby zapobiec malwersacjom, bank podpisał z Kijowem _ antykorupcyjną inicjatywę _. Europejski bank służy także doradztwem we wdrażaniu koniecznych reform.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin ostro o sankcjach: To kompletna głupota Władze państw, które wprowadziły restrykcje przeciwko Rosji, szkodzą własnej gospodarce - mówił podczas forum inwestycyjnego w Moskwie.
"Za tydzień Unia może zacząć uchylać sankcje" _ Kommiersant _ przypomina, że Herman Van Rompuy zapowiedział, iż w zależności od rozwoju sytuacji na wschodzie Ukrainy, może zmienić, zawiesić albo cofnąć wszystkie ograniczenia.
Niemcy: Sankcje dla Rosji pozbawione sensu Stabilizacja w Europie jest bez Rosji niemożliwa - stwierdził polityk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)