Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjski sąd uznał świadków Jehowy za ekstremistów. Ich pieniądze trafią do tamtejszego budżetu państwa

187
Podziel się

Warte kilka miliardów rubli nieruchomości świadków Jehowy trafiły w ręce skarbu państwa zgodnie z prawem - orzekł sąd miejski w Petersburgu. Potrzymał tym samym decyzję sądu niższej instancji, która uznała, że świadkowie Jehowy są organizacją ekstremistyczną.

Sąd w Petersburgu uznał, że świadkowie Jehowy są organizacją ekstremistyczną
Sąd w Petersburgu uznał, że świadkowie Jehowy są organizacją ekstremistyczną (PAP)
bDXWUAlN

Warte kilka miliardów rubli nieruchomości świadków Jehowy trafiły w ręce skarbu państwa zgodnie z prawem - orzekł sąd miejski w Petersburgu. Podtrzymał tym samym decyzję sądu niższej instancji, która uznała, że świadkowie Jehowy są organizacją ekstremistyczną.

Decyzja ta stawiaczłonków zboru na równi z terrorystami z Al-Kaidy czy ISIS.

Jak pisze forsal.pl, powołując się na radio Echo Moskwy, dzięki sądowym wyrokom 16 nieruchomości - budynków i działek - w elitarnej części Petersburga, które należą do Towarzystwa Strażnica, przejmie skarb państwa.

bDXWUAlP

Agencja TASS informuje z kolei, że wartość tego majątku przekracza 13,9 mln dolarów.

Świadkowie Jehowy uznają Pismo Święte za nieomylne Słowo Boże. Na nim opierają wszystkie swoje wierzenia.

Twierdzą, że unikają nadmiernego zabiegania o dobra materialne, przyjemności czy sławę. Nie prowadzą jednak ascetycznego trybu życia. Na świecie jest ich ok. 7,3 mln, a w Polsce ponad 130 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXWUAlV
Zobacz także: Zobacz: Świadkowie Jehowy ukrywali przypadki molestowania nieletnich?
bDXWUAmq
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(187)
Alicja
3 lata temu
Mam znajoma, która jest Świadkiem Jehowy. Na początku śmiałam się z niej, ale potem okazało się, z to naprawdę miła dziewczyna:) nie warto oceniać innych po tym, w co wierzą...
Max
3 lata temu
Trafiła kosa na kamień. Rosjanie nazwali rzeczy po imieniu. ISIS ma na sumieniu tysiące ofiar, świadkowie są niewiele gorsi w tych statystykach. Jedyna różnica ISIS morduje innowierców a ŚJ swoich wyznawców przez zakazy transfuzji czy ostracyzm prowadzący do samobójstw. Efekt jest ten sam, śmierć człowieka.
Jaguj
3 lata temu
Śmniechu warte.
bDXWUAmr
Jaguj
3 lata temu
Śmiechu warte
Jaguj
3 lata temu
Wiecie co ja myślę drodzy internauci?  Tak naprawdę to nie wiemy z kim mamy przyjemnośc wymieniać poglądy na tej stronie.  Ale myślę że spory odsetek muszą stanowić duchowni kk. I to oni ściśle kontrolują  wpisy. Nie pozwalają by ludzie dowiadywali się Prawdy z Biblii. Mój post np. stale lykgidują. Mają przez to wgląd w serca swoich podopiecznych. Dla nich taka strona to prawdziwy sondarz duchowego morale ludzi których coraz mniej w kościelnych ławach . Jak ktoś bezmyślnie atakuje śJ. czy inne pomniejsze grupy wyznaniowe, to w ich oczach bardzo urasta, ten dopiero jest prawdziwym katolikem. W ten sposób orientują się jak długo jesze mogą  podoić swoje "owieczki".
...
Następna strona