Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie wojsko testuje rakiety

0
Podziel się:

Siniewa może przenosić do 10 głowic jądrowych na maksymalną odległość 11,5 tys. kilometrów.

Okręt podwodny "Tuła"
Okręt podwodny "Tuła" (Mikhail Fomichev /wikimedia/CC BY-SA 3.0)

Pomyślną próbę balistycznej Siniewa (Błękit) przeprowadzono z okrętu podwodnego "Tuła" Floty Północnej - poinformowały media. Rakieta jest przeznaczona do bazowania na okrętach podwodnych.

Wystrzelenia rakiety dokonano z Morza Barentsa i wszystkie bloki bojowe rakiety osiągnęły w oznaczonym czasie cele na poligonie Kura na Kamczatce - poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Zaznaczyło w oświadczeniu, że próbę rakiety przeprowadzono w ramach sprawdzania efektywności morskich jądrowych sił strategicznych Rosji. Rakieta Siniewa (oznaczenie zachodnie SS-N-23 Skiff) weszła na uzbrojenie rosyjskich morskich sił strategicznych w 2007 roku. Może przenosić do 10 głowic jądrowych na maksymalną odległość 11,5 tys. kilometrów.

Czytaj więcej w Money.pl
NATO: Wojska rosyjskie bliżej granic Ukrainy Moskwa w dalszym też ciągu szkoli rebeliantów na wschodzie.
Konflikt na Ukrainie. Separatyści stawiają warunki Są gotowi do rozmów, jeżeli Kijów nie będzie prowadzić aktywnych działań politycznych i wojskowych na Wschodzie.
"Rosja ściągnęła sześć platform rakietowych" Rosja ściągnęła sześć mobilnych platform rakietowych Iskander - poinformował ukraiński ekspert wojskowy
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)