Notowania

supermarkety
30.04.2018 09:13

Tesco traci pozycję lidera. Wielkie sieci supermarketów łączą siły na brytyjskim rynku

Sieci Sainsbury’s i Asda, czyli brytyjskie ramię amerykańskiego Walmartu, dokonują fuzji. Powstanie grupa supermarketów, która swymi udziałami na rynku na Wyspach Brytyjskich przewyższy dotychczasowego lidera, Tesco, o czym informuje Reuters.

Podziel się
Dodaj komentarz
Największe koncerny brytyjskie łączą siły. Pozwoli to konkurować z niemieckimi spółkami

Sieci Sainsbury's i Asda, czyli brytyjskie ramię amerykańskiego Walmartu, dokonują fuzji. Powstanie grupa supermarketów, która swymi udziałami na rynku na Wyspach Brytyjskich przewyższy dotychczasowego lidera - Tesco.

Dzięki fuzji spółka Walmart, największy detalista na świecie, zdobędzie 42 proc. kapitału połączonego biznesu i otrzyma 2,975 mld funtów. Wartość Asda wyceniono w transakcji na około 7,3 mld funtów - informuje Reuters.

Połączenie drugiego i trzeciego największego koncernu supermarketów w Wielkiej Brytanii pozwoli na zmniejszenie kosztów i zwiększenie siły nabywczej. Jednak oznacza to nowe poważne przeszkody regulacyjne. Megafuzja stworzy giganta, który będzie odbiorcą każdego 1 funta z 3 wydanych w brytyjskich sklepach spożywczych, posiadając ponad 2,8 tys. placówek.

Zobacz: *Nielegalny bazar w Wólce Kosowskiej wciąż działa *

Dodatkowo połączone sieci będą mogły lepiej konkurować z niemieckimi spółkami Aldi i Lidl, które w ostatnim czasie gwałtownie powiększały swoje udziały na rynku brytyjskim. W wyniku zmian nie są planowane żadne zamknięcia sklepów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: supermarkety, supermarket, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-04-2018

sdftam sa tansze przyprawy moze nie wszystkie ,ale tansze,wiec polowe w tesco mozna kupic,za po darmo ,a polowe niestety trza kupic drogie,no niestety … Czytaj całość

30-04-2018

sebatescoTESCO? daty waznosci owocow i warzyw nie bija na pysk konkurentow. Naprawde nic sie nie stanie i nikt prawie pracy nie straci tylko sie nazwa kiedys … Czytaj całość

01-05-2018

fred"zmniejszenie kosztów i zwiększenie siły nabywczej." To jest korporacyjny bełkot a tak normalnie, po ludzku to oznacza że na rynku zostaje … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)