Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek mieszkaniowy. Wielki powrót do miasta

0
Podziel się:

Nabywcy domów jednorodzinnych coraz chętniej powracają do miasta, kupując luksusowe lokale - oceniają eksperci firmy doradczej REAS.

Rynek mieszkaniowy. Wielki powrót do miasta
(Reporter)
bEKJVgmt

"Nie jesteśmy w stanie precyzyjnie oszacować skali tego zjawiska, ale jest ono odczuwalne na rynku. Są to właśnie osoby 40+, które w okresie poprzedniego boomu 2005-2008 nabywały domy jednorodzinne, w związku z powiększaniem się lub rosnącymi potrzebami względnie młodej wówczas rodziny" - piszą eksperci firmy.

Wyjaśniają, że dekada to okres, w którym znacząco zmieniły się potrzeby i profil takiego gospodarstwa domowego.

"Duże dzieci mają inne potrzeby lub opuszczają dom rodzinny, a dla rodziców większe znaczenie zaczyna odgrywać bezpośredni dostęp do miejskiej infrastruktury" - piszą.

bEKJVgmv

Badania REAS wskazują, że podstawową grupę nabywców luksusowych lokali stanowią ludzie w wieku 40-50 lat.

Jak wyjaśniają, szersza grupa wiekowa 40-60 lat to w przypadku Warszawy dwie/trzecie ogółu nabywców segmentu luksusowego.

Kim konkretnie są nabywcy? To przede wszystkim wysokiej klasy profesjonaliści, menedżerowie wyższego szczebla, właściciele i członkowie zarządów spółek z branży bankowej, finansowej oraz ubezpieczeniowej, kancelarii prawnych i firm konsultingowych, innych dużych firm.

bEKJVgmB

Są to również osoby na stałe osiadłe za granicą, Polacy mieszkający poza granicami kraju oraz artyści.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak rezydencja, to tylko nad wodą. Zobacz, jak mieszkają najbogatsi Nieruchomości od wieków pozostają ulubionym sposobem na lokowanie kapitału
Nawet trzycyfrowe wzrosty w ważnej branży Przez osiem miesięcy tego roku, firmy budowlane rozpoczęły o prawie 40 procent więcej inwestycji, niż w przed rokiem.
bEKJVgmW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)