Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek motoryzacyjny w Polsce. Kupujemy coraz więcej nowych samochodów

0
Podziel się:

W lipcu zarejestrowano o blisko 15 procent więcej aut niż przed rokiem.

Rynek motoryzacyjny w Polsce. Kupujemy coraz więcej nowych samochodów
(Gudellaphoto - Fotolia.com)

Jak podał instytut Samar, rośnie liczba noworejestrowanych samochodów osobowych i dostawczych w Polsce. W lipcu w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców pojawiło się prawie 34 tysiące takich aut - o blisko 15 procent więcej niż przed rokiem.

Również skumulowana liczba noworejestrowanych samochodów od początku roku jest o ponad 4 procent wyższa niż w ciągu siedmiu miesięcy 2014 roku.

Najpopularniejsze modele samochodów osobowych rejestrowane w lipcu to Volkswagen Golf i Skoda Fabia. Od początku roku najwięcej zarejestrowano nowych egzemplarzy Skody Oktavia.

W kategorii samochodów dostawczych zarówno w lipcu, jak i całym 2015 roku prym wiodą Fiat Ducato i Renault Master.

Zobacz także: Odliczanie VAT za paliwa. Od 1 lipca wchodzą zmiany

Czytaj więcej w Money.pl
Punkty karne w internecie. Będzie nowe prawo Możliwość sprawdzenia online informacji o punktach karnych czy badaniach technicznych pojazdów przewiduje projekt zmian w Prawie o ruchu drogowym, nad którym w czwartek prace rozpoczęła sejmowa komisja spraw wewnętrznych.
Kierowcy zapłacą dodatkowe setki milionów. Oto CEPiK 2.0 Rząd bierze się za kolejne zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Znaczące rozszerzenie kontroli, które dotknie 20 mln Polaków, to także dodatkowe opłaty.
Dobry rok na rynku motoryzacyjnym, ale... W ciągu minionych dwunastu miesięcy zarejestrowano ponad 372,5 tysiąca nowych samochodów. To wciąż za mało.
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)