Notowania

Rząd chce małych innowacyjnych firm w przetargach. Rusza program GovTech

Jak najwięcej ze 150 mld zł, jakie państwo co rok wydaje na zamówienia publiczne, ma trafiać do startupów i małych innowacyjnych firm. Takie jest założenie rządowego programu GovTech, który rusza za dwa tygodnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
Pierwsze konkursy będą skierowane do firm działających w sektorze teleinformatycznym.

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", już 13 listopada ruszy pilotaż programu GovTech Polska. Tego dnia zostaną ujawnione szczegóły konkursów, w których będą mogły wziąć udział firmy z pomysłami na innowacyjne rozwiązania dla administracji publicznej.

"GovTech Polska powstał po to, aby znaleźć innowacyjne rozwiązania rzeczywistych wyzwań polskiej administracji publicznej z zastosowaniem najnowszych rozwiązań programistycznych" - czytamy na stronie rządowego programu.

Wideo: kontrowersje wokół przetargu na urządzenia mierzące wodę

- Naszą misją jest, by 150 mld zł, które wydajemy co roku na zamówienia publiczne, stało się silnikiem napędowym dla rozwoju małych firm z wielkimi pomysłami - mówi gazecie premier Mateusz Morawiecki.

Na czym konkretnie ma polegać zmiana w stosunku do obecnego systemu zamówień publicznych? Nowością będą konsultacje z potencjalnymi uczestnikami przetargu, w podczas których zostaną zdefiniowane potrzeby zamawiającego, a następnie wypracowane możliwe rozwiązania.

W ten sposób małe firmy, które opracowały innowacyjne rozwiązania, ale nie zdołały jeszcze przebić się z nimi na rynku, będą mogły przekonać administrację publiczną do swojego pomysłu. W ten sposób zniknie sztywna bariera, jaką dziś stanowią narzucone z góry warunki zamówienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: zamówienia publiczne, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-10-2018

jaI w ten sposób będą zamawiać, za nasze pieniądze, produkty, które nie istnieją. To dopiero jest doskonały biznes. Teraz znajomi królika rzucą się do … Czytaj całość

29-10-2018

ciekawyCiekawe ile kasy dostanie ta znana - innowacyjna - firma z Torunia ?

29-10-2018

GośćJeżeli chodzi o administrację publiczną, to ważniejsze jest żeby rozwiązania informatyczne były sprawdzone niż żeby były innowacyjne. Administracja … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)