Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd chce małych innowacyjnych firm w przetargach. Rusza program GovTech

7
Podziel się

Jak najwięcej ze 150 mld zł, jakie państwo co rok wydaje na zamówienia publiczne, ma trafiać do startupów i małych innowacyjnych firm. Takie jest założenie rządowego programu GovTech, który rusza za dwa tygodnie.

Pierwsze konkursy będą skierowane do firm działających w sektorze teleinformatycznym.
Pierwsze konkursy będą skierowane do firm działających w sektorze teleinformatycznym.
bDAqaDcl

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", już 13 listopada ruszy pilotaż programu GovTech Polska. Tego dnia zostaną ujawnione szczegóły konkursów, w których będą mogły wziąć udział firmy z pomysłami na innowacyjne rozwiązania dla administracji publicznej.

"GovTech Polska powstał po to, aby znaleźć innowacyjne rozwiązania rzeczywistych wyzwań polskiej administracji publicznej z zastosowaniem najnowszych rozwiązań programistycznych" - czytamy na stronie rządowego programu.

Zobacz także: Wideo: kontrowersje wokół przetargu na urządzenia mierzące wodę
bDAqaDcn

- Naszą misją jest, by 150 mld zł, które wydajemy co roku na zamówienia publiczne, stało się silnikiem napędowym dla rozwoju małych firm z wielkimi pomysłami - mówi gazecie premier Mateusz Morawiecki.

Na czym konkretnie ma polegać zmiana w stosunku do obecnego systemu zamówień publicznych? Nowością będą konsultacje z potencjalnymi uczestnikami przetargu, w podczas których zostaną zdefiniowane potrzeby zamawiającego, a następnie wypracowane możliwe rozwiązania.

W ten sposób małe firmy, które opracowały innowacyjne rozwiązania, ale nie zdołały jeszcze przebić się z nimi na rynku, będą mogły przekonać administrację publiczną do swojego pomysłu. W ten sposób zniknie sztywna bariera, jaką dziś stanowią narzucone z góry warunki zamówienia.

bDAqaDct

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDAqaDcO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(7)
ja
2 lata temu
I w ten sposób będą zamawiać, za nasze pieniądze, produkty, które nie istnieją. To dopiero jest doskonały biznes. Teraz znajomi królika rzucą się do startowania apów, a potem będą rozkładać bezradnie ręce: no niestety, nie udało się, już prawie zrobiliśmy, ale nie działa.
ciekawy
2 lata temu
Ciekawe ile kasy dostanie ta znana - innowacyjna - firma z Torunia ?
Gość
2 lata temu
Jeżeli chodzi o administrację publiczną, to ważniejsze jest żeby rozwiązania informatyczne były sprawdzone niż żeby były innowacyjne. Administracja publiczna, to nie jest przedsięwzięcie komercyjne, które ma olśnić inwestorów i zarabiać pieniądze, ale służyć obywatelom.
bDAqaDcP
radek
2 lata temu
Sporo kasy do wyciagniecia dla ludzi z mojego obszaru ;-)
piada
2 lata temu
czyli skończy się tak jak z pewnymi wyborami , bałaganem i wyciekiem wrażliwych danych