Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rzecznik LOT: wszystkie rejsy odbywają się zgodnie z rozkładem

0
Podziel się:

Rzecznik LOT podkreślił, że w nocy udało się opanować sytuację.

Rzecznik LOT: wszystkie rejsy odbywają się zgodnie z rozkładem
(Wistula/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Wszystkie rejsy od rana odbywają się zgodnie z rozkładem - poinformował rzecznik LOT Adrian Kubicki. Problemy związane z atakiem teleinformatycznym na systemy LOT trwały w niedzielę niemal 5 godz. Sprawą zajęło się Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i ABW.

Kubicki podkreślił, że w nocy udało się opanować sytuację. - Dziś od rana rozpoczęliśmy normalny dzień na lotnisku w Warszawie - powiedział Kubicki.

Rzecznik LOT dodał, że pasażerowie opóźnionych lotów jeszcze w niedzielę opuścili Warszawę. - Te rejsy zostały z opóźnieniem, ale zrealizowane, natychmiast jak tylko nasz system został przywrócony do funkcjonowania - poinformował.

- Jeśli chodzi o rejsy odwołane, część pasażerów skorzystała z wczorajszych kolejnych rejsów do tych miejscowości, do których udawali się pasażerowie. Część zdecydowała się pozostać w hotelach i oni na pewno albo opuścili Warszawę dzisiaj rano, albo zrobią to w przeciągu najbliższych kilku godzin - powiedział Kubicki.

Do ataku na system teleinformatyczny PLL LOT doszło ok. godz. 16 w niedzielę. Jest to system naziemny, który odpowiada za ustawianie planów lotu, bez których nie odbędzie się żaden rejs, mimo gotowości maszyny i załogi. Problem został opanowany ok. godz. 21.

Utrudnienia dotknęły w sumie 1,4 tys. pasażerów. LOT poinformował o ataku na system teleinformatyczny Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Powiadomione zostały również ABW i policja.

Wcześniej LOT odwołał 10 lotów, m.in. na linii Warszawa - Kraków, Wrocław, Rzeszów i Gdańsk, a także na trasach międzynarodowych.

Jak poinformowały linie, w związku z atakiem opóźnionych zostało też kilka rejsów europejskich. Pasażerami na lotnisku zaopiekował się Mobilny Zespół Opieki Pasażera.

Czytaj więcej w Money.pl
Linia lotnicza w lipcu wchodzi na giełdę Wartość oferty wyniesie około 110 mln zł. Z tych pieniędzy przewoźnik chce sfinansować kupno sześciu nowych samolotów.
Gdańsk zamyka lotnisko. Rusza remont Lotnisko zostanie zamknięte na dwa dni w związku z modernizacją drogi startowej.
NIK obnaża problemy polskiego górnictwa Wielkopolska jest jednym z głównych regionów w Polsce, gdzie na masową skalę wydobywa się piaski i żwiry.
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)