Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Hajdarowicz sprzedał część "Rzeczpospolitej". Za 36 mln zł

Hajdarowicz sprzedał część "Rzeczpospolitej". Za 36 mln zł

Grzegorz Hajdarowicz, prezes i większościowy akcjonariusz KCI Fot. Tomasz Gzell/PAP
Grzegorz Hajdarowicz, prezes i większościowy akcjonariusz KCI
Prawie 300 tys. akcji spółki Gremi Media (wydawcy "Rzeczpospolitej") sprzedała spółka Grzegorza Hajdarowicza KCI. Kwota transakcji wyniosła ponad 36 mln zł. Wśród kupców znalazł się m. in. Ruch.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, cena akcji została ustalona na 147 zł. To oznacza, że wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" został wyceniony na 251 mln zł.

Nowych właścicieli znalazło 14,6 proc. akcji, które dało 11 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Co można kupić na poczcie? Partyjna księgarnia

 

Największy pakiet kupił Ruch za pośrednictwem swojej spółki zależnej Loverose. Przejęła ona 5 proc. akcji Gremi Media. Niejako w rewanżu spółka Hajdarowicza KCI kupiła 5 proc. Lurenie Ivestments - innej spółki Ruchu.

Zresztą Ruch już od dawna inwestuje w tej branży. Od 2014 roku ma spory pakiet akcji spółki E-Kiosk, zajmującej się cyfrową dystrybucją prasy. Kto kontroluje resztę E-Kiosku? Gremi Media - 50,01 proc. akcjonariatu.

- Obie firmy dynamicznie rozwijają obszar swojej działalności, wychodząc poza tradycyjny rynek prasowy. Uważamy, że wspólna współpraca pozwoli nie tylko na skorzystanie z kompetencji i doświadczenia drugiego partnera na rynku prasowym, ale także przyczyni się do uruchomienia innych inicjatyw biznesowych - uzasadnia inwestycję w Gremi Media Igor Chalupec, główny akcjonariusz Ruchu.

Kto kupił resztę akcji Gremi Media? - To zagraniczni i polscy inwestorzy, którzy docenili nasz program stworzenia w Polsce odpowiednika "Financial Timesa" oraz aktywność w obszarze cyfrowym i znaczny wzrost udziału obszaru digital w ogólnych przychodach - opisał Grzegorz Hajdarowicz, prezes i większościowy akcjonariusz KCI. - Docenili też wysoką cytowalność oraz plany rozwojowe. To generalnie inwestorzy bardziej finansowi - dodał.

Transakcja może zaskakiwać. Przypomnijmy, że partia rządząca mówi o chęci zmian w prawie dotyczącym koncentracji mediów. Zmiana właściciela chwilę przed nowymi przepisami może świadczyć o przygotowywaniu do nowego prawodawstwa, choć jego szczegóły nie są jeszcze znane.

ruch, rzeczpospolita, gremi media, hajdarowicz, kci
Czytaj także
Polecane galerie
zzz
2017-08-13 16:52
na zlodzieju czapka gore...ttakie jest przyslowie...uwazam ze bardzo trafne...trzesa portkami co Po-niektorzy z tzw. wolnych mediow...ale dla kogo wolnych????
zakupy bez kasy
2017-08-13 15:28
Ciekawostką jest natomiast forma "zakupu" "Rzeczpospolitej".
ciemnogrodzianin
2017-08-13 15:16
Uwaga zlodzieje ratuj się kto może
Pokaż wszystkie komentarze (30)