Notowania

Hajdarowicz sprzedał część "Rzeczpospolitej". Za 36 mln zł

Prawie 300 tys. akcji spółki Gremi Media (wydawcy "Rzeczpospolitej") sprzedała spółka Grzegorza Hajdarowicza KCI. Kwota transakcji wyniosła ponad 36 mln zł. Wśród kupców znalazł się m. in. Ruch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Gzell/PAP)
Grzegorz Hajdarowicz, prezes i większościowy akcjonariusz KCI

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, cena akcji została ustalona na 147 zł. To oznacza, że wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" został wyceniony na 251 mln zł.

Nowych właścicieli znalazło 14,6 proc. akcji, które dało 11 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Co można kupić na poczcie? Partyjna księgarnia

Największy pakiet kupił Ruch za pośrednictwem swojej spółki zależnej Loverose. Przejęła ona 5 proc. akcji Gremi Media. Niejako w rewanżu spółka Hajdarowicza KCI kupiła 5 proc. Lurenie Ivestments - innej spółki Ruchu.

Zresztą Ruch już od dawna inwestuje w tej branży. Od 2014 roku ma spory pakiet akcji spółki E-Kiosk, zajmującej się cyfrową dystrybucją prasy. Kto kontroluje resztę E-Kiosku? Gremi Media - 50,01 proc. akcjonariatu.

- Obie firmy dynamicznie rozwijają obszar swojej działalności, wychodząc poza tradycyjny rynek prasowy. Uważamy, że wspólna współpraca pozwoli nie tylko na skorzystanie z kompetencji i doświadczenia drugiego partnera na rynku prasowym, ale także przyczyni się do uruchomienia innych inicjatyw biznesowych - uzasadnia inwestycję w Gremi Media Igor Chalupec, główny akcjonariusz Ruchu.

Kto kupił resztę akcji Gremi Media? - To zagraniczni i polscy inwestorzy, którzy docenili nasz program stworzenia w Polsce odpowiednika "Financial Timesa" oraz aktywność w obszarze cyfrowym i znaczny wzrost udziału obszaru digital w ogólnych przychodach - opisał Grzegorz Hajdarowicz, prezes i większościowy akcjonariusz KCI. - Docenili też wysoką cytowalność oraz plany rozwojowe. To generalnie inwestorzy bardziej finansowi - dodał.

Transakcja może zaskakiwać. Przypomnijmy, że partia rządząca mówi o chęci zmian w prawie dotyczącym koncentracji mediów. Zmiana właściciela chwilę przed nowymi przepisami może świadczyć o przygotowywaniu do nowego prawodawstwa, choć jego szczegóły nie są jeszcze znane.

Tagi: Rzeczpospolita, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-08-2017

woon wirtualny axel springel !!wirtualna gebelsowa w pierwszej kolejności na śmietnik a helmutowe gryzipiórki wilczy bilet w papierach za antypolskie plucie jadem, … Czytaj całość

11-08-2017

KroolikJakoś mam wrażenie, że jak w starym dowcipie o bacy, wymienili psa za milion, na dwa koty po pół miliona.

12-08-2017

rzecznik PełOTusek dał POprawnemu kolesiowi za złotówkę więc ten zrobił interes i umyka na Kajmany, nieprawdaż...

Rozwiń komentarze (30)

Wybrane dla Ciebie