Notowania

s5
03.11.2017 18:27

Odcinek trasy S5. W poniedziałek zostanie oddany do użytku

To pierwsza część dolnośląskiego fragmentu "ekspresówki" łączącej Wrocław z Poznaniem. W poniedziałek niemal 15-kilometrowym odcinkiem trasy ekspresowej S5 - od Korzeńska do okolic Żmigrodu - pojadą pierwsi kierowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Budowa trasy S5 na Dolnym Śląsku została podzielona na trzy fragmenty. Jak poinformowała w piątek Magdalena Szumiata, rzeczniczka dolnośląskiego oddziału GDDKiA, w poniedziałek kierowcy pojadą pierwszym z nich - z Korzeńska na północy województwa do okolic miejscowości Żmigród.

Oddawany do ruchu fragment "ekspresówki" ma niemal 15 kilometrów. Jego budowa kosztowała ponad 570 mln zł brutto.

Na tym odcinku drogi powstały dwa węzły oraz 14 obiektów mostowych. Największy z mostów wybudowano nad rzekami Barycz i Młynówka oraz linią kolejową Wrocław - Poznań. Most ma ponad 740 metrów i dwie oddzielne estakady dla każdej jezdni drogi ekspresowej.

Nowe drogi w Polsce. 397 km bez autostrad

Budowa kolejnych dwóch odcinków S5 w województwie dolnośląskim ma się zakończyć w grudniu. Łącznie trasa - od granicy województwa do Wrocławia - będzie liczyć 50 kilometrów. Umowę z wykonawcami podpisano w trzecim kwartale 2014, a całość dolnośląskiego odcinka S5 będzie kosztować prawie 1,9 mld zł.(

Piotr Doczekalski

Tagi: s5, drogi i autostrady, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-11-2017

tfu!Niemal 15km... toż to szok! W takim tempie cała będzie gotowa do końca 3590r.

03-11-2017

RotsenW grudniu z Leszna do Wrocławia dojdziemy w godzinę! :)

04-11-2017

Slawczea S8 jeszcze nie i jeszcze długo długo nie. Pan minister z PiSu nie potrafi prostej budowy dopilnować. Podaje nowe nierealne terminy i czeka, że go … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)