Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Samobójczy atak na największą rafinerię w Iraku

0
Podziel się

Bojownicy Państwa Islamskiego przeprowadzili szturm na rafinerię w Bajdżi. Podkreślono, że armia w dalszym ciągu kontroluje rafinerię.

Samobójczy atak na największą rafinerię w Iraku
bEqeJXxh

Bojownicy Państwa Islamskiego (IS) przeprowadzili samobójczy atak na największą w Iraku rafinerię w Bajdżi - poinformowały w niedzielę źródła wojskowe. Podkreślono, że armia w dalszym ciągu kontroluje rafinerię.

Państwo Islamskie przeprowadziło atak na rafinerię w Bajdżi. Na teren zakładów przedostało się trzech zamachowców samobójców. Dwóch z nich zabito, a trzeci wysadził się w powietrze - podano.

Samobójczy zamach poprzedziły walki, w których zginęło 20 dżihadystów. Siły irackie chroniące rafinerię odzyskały kontrolę nad wjazdami na jej teren i obiekt jest bezpieczny - zapewniło wojskowe źródło.

bEqeJXxj

Ugrupowanie IS opublikowało zdjęcia konwoju pojazdów opancerzonych atakującego okolicę rafinerii.

Państwo Islamskie próbuje przekonać, że jego bojownicy są wszędzie, lecz faktycznie zostali wyparci i nie mogą posuwać się dalej - poinformował jeden z wysokich przedstawicieli armii irackiej.

W listopadzie ubiegłego roku rafineria w Bajdżi została przy pomocy lotnictwa sojuszniczego państw zachodnich odbita z rąk dzihadystów z IS przez wojsko irackie. Dzihadystom nie udało się uruchomić rafinerii.

Jej zdolność produkcyjna wynosiła do 300 tysięcy baryłek paliw dziennie, co pokrywało przed ofensywą sił Państwa Islamskiego 50 proc. irackiego zapotrzebowania.

bEqeJXxp
Czytaj więcej w Money.pl
Państwo Islamskie traci źródło dochodów Dżihadyści utracili kontrolę nad ważnymi polami naftowymi w Iraku - podają niemieckie media.
Atak dżihadystów w sieci. Francuzi ofiarą - Będziemy kontynuowali swój "cyber-dżihad" przeciw wrogom Państwa Islamskiego - zapowiedzieli hakerzy.
bEqeJXxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)