Notowania

program 500+
25.01.2016 12:04

Samorządy nie dopłacą do rządowego programu pomocy rodzinom

Samorządy nie dopłacą do rządowego programu pomocy rodzinom z dziećmi "500+". Znajdą się pieniądze na dotacje dla gmin i dodatkowych urzędników, którzy będą organizować dopłaty - zapewnił poranny gość Polskiego Radia Katowice Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Iakov Filimonov / Shutterstock)

Pieniądze z programu "Rodzina 500+" będą wypłacane przez te same organizacje, które dokonują wypłat w przypadku świadczeń rodzinnych - czyli gminne oraz miejskie ośrodki pomocy społecznej. W większych miastach mogą to być dodatkowe instytucje, które już teraz wypłacają zasiłki rodzinne.

- Oczywiście jeżeli jest potrzeba dodatkowych ludzi, to w tym pierwszym okresie zapewne gmina sobie poradzi. My przewidujemy 2 procent dotacje na obsługę tych działań - powiedział Stanisław Szwed.

Program "Rodzina 500+" ma zacząć działać od 1 kwietnia. W tym roku na ten cel w budżecie państwa zagwarantowane zostanie 17 mld złotych, w przyszłym 22 mld.

Tagi: program 500+, 500+, dodatek na dziecko, świadczenia rodzinne, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz